Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębickie święto służby więziennej

SAM_216820 lutego w Zakładzie Karnym w Dębicy odbyły się uroczyste obchody święta Służby Więziennej w których wzięli udział funkcjonariusze służby więziennej, pracownicy cywilni Zakładu Karnego w Dębicy oraz zaproszeni goście. 

„Dzięki Ustawie o Służbie Więziennej z dnia 9 kwietnia 2010 roku, dzień 8 lutego po raz czwarty w historii jest obchodzony jako oficjalne święto Służby Więziennej. Ta data to piękne nawiązanie do tradycji II Rzeczypospolitej. To właśnie w dniach 7 i 8 lutego 1919 roku Naczelnik Państwa Marszałek Józef Piłsudski podpisał dekrety, które tworzyły podwaliny nowoczesnego więziennictwa w odrodzonej Polsce” – powiedział kpt. Krzysztof Maźnicki.

W obchodach na zaproszenie ppłk mgr Bogdana Witkosia Dyrektora Zakładu Karnego w Dębicy uczestniczyli m.in. ppłk Andrzej Leńczuk – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie, ks. prałat Ryszard Piasecki – Dziekan Dekanatu Dębica Wschód, ks. kanonik Kazimierz Gołas – Proboszcz Parafii Pustynia, ks. Marek Bołoz – kapelan Zakładu Karnego w Dębicy, ks. Krzysztof Rybski – wikariusz Parafii Pustynia, Michał Prażak – Sekretarz Powiatu Dębickiego, Tadeusz Łoś-Kamiński – Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego, Paweł Wolicki – Burmistrz Miasta Dębica, Mariusz Trojan – Z-ca Burmistrza Miasta Dębica, Stanisław Leski – Przewodniczący Rady Miasta Dębica, Zdzisław Siwula – Z-ca Wójta Gminy Dębica, Piotr Żybura – Przewodniczący Rady Gminy Dębica, Jacek Żak – Prokurator Rejonowy w Dębicy, bryg. Wojciech Buszek – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy, mł. insp. Grzegorz Maksimczuk – Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Dębicy, Ryszard Telega – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy, Przemysław Wojtys – Dyrektor ZOZ Dębica, Marzena Socha – Z-ca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, Marek Kamiński – Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy, Marek Mikrut – Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa UG w Dębicy, Ppłk Władysłąw Lechowski – Dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle, Robert Moskal – Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZF i PW w Dębicy, Krzysztof Parys – Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZF i PW w Dębicy, Tomasz Niedbalec – Prezes Młodzieżowego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego w Pustyni, Stanisław Baczyński – Miejski Klub Sportowy Dębica, Jan Skowyra – Prezes FH Tank FULL, ppłk Mieczysław Rybczyk – emerytowany Dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy, ppłk Ryszard Wiśniewski – emerytowany Dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy, ppłk Leszek Műller – emerytowany Dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy.

Dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy ppłk Bogdan Witkoś po przywitaniu przybyłych gości oraz funkcjonariuszy zakładu, podsumował funkcjonowanie jednostki za rok 2013.

„Dokonania współczesnej Służby Więziennej i nasze motto Ochrona, Bezpieczeństwo, Resocjalizacja to nie tylko puste słowa ale rzeczywisty profesjonalizm, zaangażowanie i codzienna ciężka praca. Prawdziwą siłą służby są ludzie, funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej”- mówił podczas uroczystości ppłk Bogdan Witkoś.

Codzienną pracę funkcjonariuszy skierowaną zarówno na ochronę społeczeństwa i jego bezpieczeństwo jak i na resocjalizację skazanych, w tym działania skierowane na rzecz lokalnej społeczności zebrani goście mogli poznać i obejrzeć na podstawie przygotowanej prezentacji multimedialnej.

Uroczystość święta Służby Więziennej była również okazją do wręczenia odznaczeń i awansów wyróżnionym funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Dębicy jako wyraz uznania ich profesjonalnej służby. Po odczytaniu rozkazów personalnych Dyrektor Okręgowy SW dokonał wręczenia odznaczeń i awansów.

W imieniu awansowanych i odznaczonych głos zabrała mjr Irena Tarała, która podziękowała za uznanie i jednocześnie wyraziła przekonanie, że otrzymane awanse to przede wszystkim zobowiązanie do jeszcze większych starań w podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych.

Przybyli goście w swoich wystąpieniach podkreślali wkład funkcjonariuszy i osadzonych w wykonywane prace na rzecz lokalnej społeczności, prace na rzecz Domów Pomocy Społecznej, na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, na rzecz szkół, przedszkoli, szpitala oraz wielu instytucji gminy, miasta i powiatu, złożyli funkcjonariuszom życzenia bezpiecznej i satysfakcjonującej służby. Dyrektor Okręgowy SW w Rzeszowie podkreślił istotny wkład Zakładu Karnego w Dębicy w misję podkarpackiej Służby Więziennej, natomiast ks. prałat życzył Bożego Błogosławieństwa w trudach pracy z drugim człowiekiem. Zebrani goście na ręce Dyrektora Zakładu Karnego złożyli uroczyste życzenia i gratulacje dla kierownictwa zakładu oraz wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.