Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Franciszek Kuźma. Mamy już połowę podpisów pod wnioskiem o referendum

IMG_9584
Pod wnioskiem o odwołanie wójta gminy Czarna Józefa Chudego podpisało się już ponad 500 osób – informuje Franciszek Kuźma

1032 podpisy potrzebują inicjatorzy referendum w sprawie odwołanie wójta gminy Czarna Józefa Chudego. Mamy już połowę tej liczby – mówi Franciszek Kuźma, pełnomocnik Komitetu Referendalnego do spraw zbierania podpisów.
To nie jest łatwa praca, ludzie w gminie są ogromnie zastraszeni, boją się – dodaje Kuźma. Tym bardziej chylę czoła przed tymi, którzy mają odwagę podpisać się z imienia i nazwiska pod wnioskiem o odwołanie Chudego.
Zdaniem Kuźmy te ponad 500 podpisów to dobra prognoza dla opozycji w Czarnej.
Tych kilkuset ludzi, którzy podpisali się na listach referendalnych to tylko część naszych sympatyków i tych, którzy nas wspierają – mówi Kuźma. Dużo więcej mieszkańców deklaruje, że nas popiera ale nie podpisze się na liście bo się boi. Przy okazji dowiadujemy się wiele o tym jak funkcjonuje władza w gminie, jak są traktowani mieszkańcy gminy. Długo by o tym mówić. Czasem gdy przyjeżdżam do jakiegoś domu wysłuchuję takich historii, że nie chce się w nie wierzyć. I utwierdzam się w przekonaniu, że tę władzę trzeba zmienić.
Podpisy na listach składają mieszkańcy różnych miejscowości.
Najwięcej mamy podpisów z Czarnej, Głowaczowej i Grabin. Są też podpisy z Chotowej, Przyborowa, Borowej, Jaźwin, Żdżar – relacjonuje Kuźma. Na listach są też podpisy  z Róży, Jastrząbki, Podlesia. Łącznie mamy ich już 523, to stan na piątek na godzinę 12.00.
Aby referendum się odbyło organizatorzy muszą zebrać 1032 podpisy do 10 marca.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.