Franciszek Kuźma. Nie będę zaskoczony, jeżeli pojawią się kolejne komitety broniące Chudego

IMG_0492
W Głowaczowej gdzie życie mieszkańcom zatruwa smród z oczyszczalni ścieków powstał Komitet Obrony Wójta

Franciszek Kuźma nie jest zaskoczony pojawieniem się w Głowaczowej Komitetu Obrony Wójta Józefa Chudego. Przypuszczam że  w innych wsiach pojawią się podobne Komitety jak te w Głowaczowej- mówi Kuźma. Z opowiadań rodziców pamiętam jak w zakładach pracy, w sumie jeszcze nie tak dawno, popularne były wiece z hasłami „Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy”. Mam nieodparte wrażenie, że historia kołem się toczy.
Akurat w Głowaczowej trudno jest dyskutować z faktami do których przyczyniła się gminna władza – mówi Kuźma. Że oczyszczalnia śmierdzi to fakt i nawet zwolennicy wójta muszą przyznać że jak odpowiednio zawieje to śmierdzi niemiłosiernie. Trudno nie zauważyć, że tylko na terenie gminy Czarna podczas minionych ferii dzieci nie miały zorganizowanych zajęć. A przecież gmina ma piękny basen w Czarnej, nie mniej piękne sale gimnastyczne. Przez całe ferie stały puste a dzieciaki w zdecydowanej większości nudziły się w domach. W każdej gminie powiatu dębickiego dzieci miały zajęcia – w gminie Żyraków, Jodłowa, Pilzno, Brzostek nie wspominając już o samej Dębicy. A w naszej gminie, poza nielicznymi przypadkami gdzie nauczyciele z własnej inicjatywy zorganizowali jakieś jedno czy dwudniowe zajęcia, nie działo się nic. Setki dzieci z gminy Czarna dwa tygodnie spędziło w domach, również te dzieci z Głowaczowej.
Kuźma jednak cieszy się że część ludzi publicznie okazuje swoje sympatie wobec władzy.
Przynajmniej wiemy gdzie nie chodzić z prośbą o zbieranie podpisów w sprawie referendum – śmieje się Kuźma. Zakładam że kolejnym posunięciem owego Komitetu będzie powołanie sekcji Aktywnego Usuwania Smrodu. Z oczyszczalni, ma się rozumieć. Sekcja mogłaby być wyposażona w olbrzymie wiatraki, zakupione oczywiście ze składek członków komitetu, które uruchamiano by w sytuacji gdy smród z oczyszczalnie nawiewany byłby na wieś. Należałoby je ustawić tak aby pęd powietrza porywał cuchnące wyziewy z oczyszczalni i kierował je na pobliski las. Kolejną sekcją mogłaby być sekcja sprzedająca cegiełki na budowę pomnika władz w gminie. Takiego jaki od związkowców otrzymał premier Donald Tusk. Może przedstawiałby on postać wójta z ogromnym długopisem, który symbolizowałby podpisywanie kolejnych umów kredytowych, które spłacać będą już nasze dzieci.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.