Gazeta Krakowska. Przerobią most na żyletki?

IMG_4435Już ponad tysiąc osób popiera na Facebooku starania Społecznego Komitetu Obrony Mostu Kolejowego na Wisłoce w sprawie uratowania stalowej, ponad stuletniej przeprawy przez rzekę. PKP, w ramach remontu linii kolejowej, chcą ją rozebrać, aby 48 metrów dalej zbudować nowy most.
Obecny, wybudowany jeszcze za czasów Austro-Węgier, nie spełnia wymogów niezbędnych do tego, aby mogły kursować po nim szybkie pociągi.- Prowadzące do niego tory tworzą zbyt ostry łuk, na którym trzeba mocno zwalniać. Musimy „wyprostować” w tym miejscu linię, ale z tym wiąże się budowa nowej przeprawy przez Wisłokę – twierdzi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.
Stara przeprawa ma zostać rozebrana.
Całość artykułu można przeczytać tutaj
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3329491,przerobia-most-na-zyletki,id,t.html#czytaj_dalej

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.