Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pomagają Jagódce Szymaszek ze Straszęcina

plakat_Jagoda kopia wł.Tym razem konkretne, choć jednorazowe wsparcie z dochodu uzyskanego ze zbiórki ma wesprzeć Jagódkę Szymaszek ze Straszęcina. Dziewczynka z dziecięcym porażeniem mózgowym ma spastyczny niedowład czterokończynowy. Co to znaczy? Nie może się samodzielnie poruszać. Wózek zastępuje nieposłuszne nogi. Mama marzy, aby córka mogła wyjechać na kosztowny turnus rehabilitacyjny do Krakowa, może do Warszawy, bo wie, że tam dziewczyna nauczy się chodzić. A Jagoda zapytana o jej marzenia odpowiada: „Ja mam wszystko, bo zawsze w pobliżu jest moja mama i babcia, więc ja jestem szczęśliwa”. Od Jagódki można się wiele nauczyć. Pogoda ducha, optymizm, uśmiech na twarzy, nieprzeciętna zdolność w nawiązywaniu kontaktów to nieodłączni towarzysze jej życia. Lubi z wujkiem Mateuszem spacerować, obserwować świat, a jego piękno z pasją zamykać w kadrze fotografii. Jeśli komukolwiek towarzyszą: niepotrzebne narzekanie, nieumiejętność cieszenia się tym, co daje los, marazm, nuda, brak pomysłów na siebie, to niech czasem odwiedzi podopiecznych Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej: Grzegorza z Nagoszyna, Elę z Góry Motycznej, Anetkę z Woli Żyrakowskiej, Jagodę ze Straszęcina. Kiedy pozna się ich codzienność, posłucha się tego, co czują, o czym marzą, życie zdrowego człowieka z jego wszystkimi bolączkami, mimo wszystko nabiera innego wymiaru.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.