Previous
Next
Previous
Next

W pożarze spłonęły zwierzęta – pomogą im władze gminy Dębica

stobiernaGmina Dębica przekaże 10 tysięcy złotych dla Bogusława Kłuska i jego rodziny. Mieszkańcy Stobiernej stracili stajnię ze zwierzętami, które były głównym źródłem ich utrzymania. – Gmina nie ma zbyt wiele możliwości na pomoc materialną w takich przypadkach, jednak zważywszy na trudną sytuację tej rodziny uznaliśmy, że w obecnej chwili potrzebna jest także taka pomoc doraźna – mówi Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica.
Podczas pożaru, który wybuchł 30 stycznia około południa spaliło się 10 koni, dwie owce, koza, kaczki i kilkadziesiąt sztuk drobiu. Spłonął także sprzęt rolniczy. – Ogień pojawił się gdzieś w piwnicy i stamtąd buchnął do góry na stajnie i stodołę- mówi Bogusław Kłusek. – W domu była tylko żona z 13 – letnim synem. Niestety udało się uratować tylko jednego konia.
Podczas akcji ratowania koni 13 – latek poparzył się. Nie dał rady wejść po kolejne zwierzęta. Ogień szybko się rozprzestrzenił. Zwierzęta najpierw zaczadziły się, potem spaliły. Pierwsi na miejsce przyjechali strażacy z Łączek Kucharskich. Potem dojechali kolejni strażacy. Akcja trwała sześć godzin. Pożar gasiło 44 strażaków z 10 zastępów PSP i OSP.
Wójt  Stanisław Rokosz wraz z zastępcą Zdzisławem Siwulą, pracownikami GOPS i Straży Gminnej przyjechał do pogorzelców z ofertą pomocy. Zniszczenia na wszystkich zrobiły przygnębiające wrażenie. – Właściciel gospodarstwa jest bardzo lubiany, często podnajmował się by zwieść ludziom drzewo z lasu, woził nowożeńców bryczką do ślubu czy przy innych okazjach – mówią mieszkańcy Stobiernej. – Konie były głównym źródłem utrzymania tej rodziny.
Przy porządkowaniu pogorzeliska pracowali przyjaciele rodziny, sąsiedzi, strażacy OSP i mieszkańcy kilku okolicznych wiosek, którzy dowiedzieli się o nieszczęściu jakie dotknęło tą rodzinę.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.