Previous
Next
Previous
Next

Wyróżnienie i podziękowania za pracę na rzecz zwierząt.

DSC00496Agata Wiater – pedagog z Zespołu Szkół w Nagawczynie w dniu 31 stycznia br. podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dębica z rąk przewodniczącego Rady Gminy Dębica oraz Wójta Gminy Dębica odebrała wyróżnienie i podziękowania za zaangażowanie uczniów w przeciwdziałanie bezdomności zwierząt i pomoc na rzecz przytuliska w Zawadzie oraz pomysł na spędzanie wolnego czasu przez dzieci w oparciu o wspólne zainteresowania i edukację humanitarną.
Z jej pomysłu powstała inicjatywa edukacji humanitarnej, która jest nowatorską metodą wychowania społecznego dzieci i młodzieży poprzez samodzielne niesienie pomocy zwierzętom bezdomnym w czasie wolnym od obowiązków.
Idea ta zrodziła się podczas szkolnych obchodów światowego dnia zwierząt – 4 października 2012 r. W ramach inicjatywy powstał Klub Miłośników Zwierząt „Azorkowo”. Pierwotnie zaangażowanych było wyłącznie 30 uczniów ze szkoły w Nagawczynie. Obecnie w inicjatywę zaangażowane jest około 500 uczniów i przedszkolaków z terenu gminy Dębica.
Dzieci w ramach wolontariatu wykonywanego na rzecz ww. klubu wykonują prace porządkowe w pobliskim przytulisku. Włączają się w zbiórkę karmy i akcesoriów dla psów. W ramach zajęć pozalekcyjnych biorą udział w szkoleniach z lekarzem weterynarii oraz pszczelarzem, organizują konkursy plastyczne i fotograficzne, wystawiają przedstawienia teatralne na temat opieki nad zwierzętami.
Inicjatywa zapoczątkowana przez Panią Agatę Wiater wychowuje i uczy przez działanie na rzecz innych istot, aktywizuje oraz inspiruje nauczycieli i uczniów, wyzwala wrażliwość, współczucie i znosi obojętność oraz pobudza chęć do niesienia pomocy, uczy zasad humanitaryzmu wobec starszych, przynosi korzyści ludziom, zwierzętom i środowisku oraz co najważniejsze praktycznie nic nie kosztuje, gdyż większość działań wykonywanych jest przez wolontariuszy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.