Previous
Next
Previous
Next

Pustków Osiedle. Rozpoczęto dwa programy zajęć dzieci na basenie

aaaaapopopGminny Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął 17 lutego realizację dwóch programów dla dzieci z zajęciami korekcyjnymi na basenie. Pierwszy program „pływam więc jestem zdrowy” skierowany jest do wszystkich dzieci, u których stwierdzonoi wady postawy oraz astmę. Program będzie realizowany co dwa tygodnie. – Dzieci uczestniczących w projekcie jest 350, wszystkie pochodzą z gminy Dębica – mówi Marek Kamiński, dyrektor GOSiR w Dębicy.
Pełne koszty realizacji tego programu ponosi gmina Dębica ze swojego budżetu. Zajęcia potrwają do 31 maja. Później program będzie realizowany od 15 września do 12 grudnia br.
W tej drugiej turze wejdą do programu dzieci, które będą przyjęte do pierwszych klas, a program opuszczą dzieci z klas trzecich, przechodzące do klasy czwartej.
– Drugi program to „Uczę się pływać”, który przeznaczony jest dla klas I – III – mówi Marek Kamiński. – Pierwsza tura rozpoczyna się 24 lutego i potrwa do 4 czerwca br. Uczestniczyć w projekcie będzie 760 dzieci. Także tutaj zajęcia odbywać się będą co dwa tygodnie.
Druga tura tego projektu rozpocznie się 22 września i potrwa do 19 grudnia 2014. W tej tiurze wezmą udział wszystkie dzieci przyjęte do pierwszej klasy. Koszty transportu, opiekuna, nauczycieli, instruktora nauki pływania oraz wynajem basenu pokrywa gmina Dębica.
W obu programach rodzice nie ponoszą kosztów. Łączny koszt programów to 195 tysięcy złotych..
– Pływanie to sport, który najwszechstronniej rozwija fizycznie dzieci, likwiduje wady postaw, przywraca prawidłowe funkcjonowanie oddychania – tłumaczy Kamiński. – Ponadto dzieci zdobywają umiejętność pływania co nie jest bez znaczenia, jeżeli chodzi o korzystanie z akwenów wodnych w czasie wakacji.
Jednocześnie zajęcia te uzupełniają lekcje wychowania fizycznego w klasach I – III prowadzone przez nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego. Programem objęte są dzieci najmłodsze ze względu, że po zajęciach w przedszkolu trafiają w szkole do ławek, w których spędzają kilka godzin. Jednocześnie ich organizm się rozwija i wymaga dużej aktywności.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.