Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zbierają zużyte baterie.

baterieSzkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy zajęła świetne 6 miejsce w Województwie Podkarpackim w rankingu sporządzonym przez Urząd Marszałka Województwa Podkarpackiego w zakresie zbierania w podkarpackich szkołach zużytych baterii. W nagrodę do „dziesiątki” trafił stół do gry w „Piłkarzyki” oraz sprzęt sportowy.
„Od lat aktywnie włączamy się i realizujemy przedsięwzięcia związanych z ochroną przyrody i propagowaniem zdrowego, ekologicznego stylu życia. Jednym z nich jest kształtowanie nawyku segregowania i zbierania odpadów : makulatury, plastikowych butelek, a także zużytych baterii bardzo szkodliwych dla środowiska. Dzięki zbiórkom mamy bezprzewodowy Internet oraz możemy zakupić pomoce do pracowni” – mówi Dorota Cebula z SP 10.
W ubiegłym roku szkolnym 2012/2013 uczniowie zebrali ogółem kilkaset kilogramów takich baterii. Urząd Marszałka Województwa Podkarpackiego sporządził ranking najaktywniejszych szkół w zakresie zbierania zużytych baterii. 12 grudnia 2013r. wręczono nagrody dla 11 szkół, które wykazały się najlepszym wynikiem w przeliczeniu na 1 ucznia. Szkoła nr 10 znalazła się na wysokim 6 miejscu w województwie. W nagrodę szkoła otrzymała stół do gry „Piłkarzyki” oraz sprzęt sportowy, który sprawił uczniom miłą niespodziankę .
Najwięcej baterii zebrali uczniowie: Oskar Szczepański, Filip Łętek i Filip Chmiel.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.