Dębicki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął semestr letni

uniIII7 marca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego wykładem Piotra Żurowskiego, rzecznika prasowego Polskich Łowców Burz pt. „Ekstremalne zjawiska pogodowe – burze w południowej Polsce” rozpoczął się letni semestr  działalności  Dębickiego Uniwersytetu III Wieku.

Dębicki Uniwersytet III Wieku, który swoją działalność rozpoczął  w 2006 roku obecnie skupia około 80 osób, uczestniczących w zajęciach i wyjazdach organizowanych przez uniwersytet.  Zdecydowaną większość w tym gronie stanowią kobiety z terenu Dębicy.  W ramach zajęć  odbywają się wykłady monograficzne z  zakresu np. klimatologii, nowych  technologii w medycynie, życia codziennego polskiej wsi i szeroko pojętego krajoznawstwa, jak również wykłady promujące zdrowy tryb życia.  Uczestnicy zajęć mają także okazję do nauki obsługi komputera i  nauki języków obcych. Mogą również wziąć udział w warsztatach prawniczych.  Dzięki wsparciu władz miejskich mają także możliwość korzystania na preferencyjnych warunkach  z kompleksu basenów i aquaparku , gdzie odbywają się m.in. zajęcia aquaareobiku oraz zajęć gimnastyczno – rehabilitacyjnych  na sali gimnastycznej.   „Chcemy uczestnikom naszych zajęć dać pewien zasób wiedzy i pobudzić ich aktywność społeczną. Stąd w programie naszych zajęć znajdują się zarówno wykłady monograficzne, zajęcia gimnastyczne jak i wyjazdy do teatrów czy kin” – mówi Paweł Kudroń, prezes Fundacji Educare et Servire, zarządzający działalnością Dębickiego Uniwersytetu III Wieku. Uczestnicy wykładów od 2 lat spotykają się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego.  W ciągu roku organizowanych jest ok. 18 wykładów, które odbywają się co 2 tygodnie w piątki o godz. 16.30.   Kolejny wykład  pt. „Na czym polega porażka lub sukces społecznych kampanii reklamowych” odbędzie się 21 marca.

Terminy wykładów w semestrze letnim: 4 kwietnia   – Bioelektrody, czyli nowatorskie technologie wsparciem medycyny. 25 kwietnia – Żołnierze Wyklęci – II część spotkania z Polskim Państwem Podziemnym 9 maja – Na co dzień i od święta – o życiu mieszkańców dawnej wsi 23 maja – Pogoda i klimat Polski w czasach historycznych i współcześnie 6 czerwca – Albania – piękna nieznajoma 7 czerwca – Krakowski Kazimierz. Wiosenna wycieczka DUTW

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.