Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Igloopolanie dla Kobiet

Iglopolanie1Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Miejski Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie” wystąpił z koncertem w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury. W 90 minutowym programie zaprezentowała się grupa reprezentacyjna, grupa dziecięca starsza oraz dziecięca młodsza.

Podzielony na dwie części koncert wypełniły tańce narodowe. Grupa reprezentacyjna zatańczyła, zatem: krakowiaka narodowego, krakowiaka z oberkiem, tańce rzeszowskie i księstwo warszawskie. Dzieci starsze zaprezentowały tańce śląskie i tańce sądeckie, dzieci młodsze tańce kaszubskie. W wiązance melodii sądeckich pokazała swoje umiejętności (oraz duże poczucie humoru) kapela zespołu „Igloopolanie”, która zresztą przygrywała do wszystkich tańców.

Cały koncert reżyserował Romuald Kalinowski, który był również autorem scenariusza i choreografii, kierownictwo kapeli – Stanisław Wiktor, przygotowanie wokalne i opracowania – Romuald Kalinowski, asystenci choreografa Kinga Jurek i Kacper Jurek, którzy przygotowali również grupy dziecięce, akompaniament grup dziecięcych Zenon Piękoś. Kapela grała w składzie: Kinga Biduś, Jagoda Prucnal, Gabriela Sarama, Anna Szyper, Paulina Pyzińska i Paweł Adamek – skrzypce, Grzegorz Tomaszewski i Ryszard Barszcz na trąbce, Malwina Zagórska i Marcin Bujak na klarnecie, Kamil Piękoś na perkusji, Zenon Piękoś na kontrabasie, Stanisław Wiktor na akordeonie. Za stan pięknej garderoby słowa dużego uznania należą się Krystynie Wiktor. Kierownikiem zespołu jest od lat Zdzisław Worek.

Wymieniamy nazwiska autorów tego koncertu nie bez kozery. Kolejny bowiem raz MZPiT „Igloopolanie” potwierdził swój wysoki kunszt. Publiczność oklaskiwała nie tylko poszczególne tańce, lecz też rozwiązania choreograficzne. W Dębicy nie ma ponadto obaw o przyszłość zespołu. Jego młodzieżowe i dziecięce zaplecze nie dość, że ma spory potencjał w postaci garnących się do tańca młodzieży i dzieci, to ponadto znajduje się w doskonałych i fachowych rękach Kingi i Kacpra Jurków.

Miejski Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie” po swoim koncercie jubileuszowym z okazji 35-lecia istnienia koncertem z okazji Dnia Kobiet dowiódł, że może z powodzeniem występować przez cały rok.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.