Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Przebudowa dworca PKP rozpocznie się jeszcze w tym roku

pkpJuż w tym roku rozpoczęte zostaną prace przy przebudowie budynku dworca PKP. Głównym inwestorem przedsięwzięcia są Polskie Koleje Państwowe, właściciel budynku. Miasto Dębica będzie współpracowało z PKP przy zagospodarowaniu obiektu . Z inicjatywy władz miasta powstanie tutaj m.in. świetlica dla dzieci i młodzieży oraz Punkt Informacji Turystycznej.
„W chwili obecnej dopracowywana jest ostateczna wizualizacja przebudowy dworca PKP w Dębicy , która będzie gotowa najpóźniej w ciągu 2 tygodni. Ustalamy detale projektu – mówi architekt Paweł Kośmicki , zajmujący się przygotowaniem projektu przebudowy.
Na mocy porozumienia między PKP a władzami miejskimi na potrzeby miasta nieodpłatnie zostaną udostępnione pomieszczenia na terenie dworca.
„W ramach dobrej współpracy z władzami PKP do dyspozycji otrzymamy kilka pomieszczeń. Planujemy utworzenie w nich świetlicy dla dzieci i młodzieży w której młodzi ludzie będą mogli spędzić czas w oczekiwaniu na pociąg lub autobus oraz Punktu Informacyjnego” – mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy.
W opracowanym projekcie przebudowy nie ma zmian kubatury budynku, który pozostanie w dotychczasowym kształcie. Według wstępnych ustaleń między władzami miasta a PKP na parterze budynku, po lewej stronie tuż przy wejściu głównym do budynku dworca na powierzchni kilkudziesięciu metrów zlokalizowany zostanie Punkt Informacyjny, natomiast na I piętrze na powierzchni blisko 170 metrów kwadratowych w kilku pomieszczeniach zaplanowana jest działalność świetlicy dla dzieci i młodzieży .
„Świetlica na pierwszym piętrze będzie posiadała odrębne wejście od strony wejścia do tunelu podziemnego i wyposażona będzie w windę – mówi Jan Finek z Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Dębicy, zajmujący się z ramienia urzędu tą inwestycją.
Rozpoczęcie przebudowy dworca PKP przewidziane jest za kilka miesięcy. Termin zakończenia tej inwestycji to koniec 2015 roku.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.