Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pustynia. Edukacja przyrodnicza na żywo

2Piękna i bardzo ciekawa „Zielona lekcja” odbyła się u przedszkolaków w Pustyni. Podczas prezentacji dzieci poznały żywe i oswojone ptaki między innymi: sowy, sokoła, jastrzębia i pustułkę. Spotkanie wzbudziło wiele emocji, gdyż dzieci mogły zobaczyć ptactwo w różnych sytuacjach: w locie ponad głowami, podczas akrobacji itp. Dzieci poznały odpowiedzi na wiele pytań, na które w bardzo przystępny sposób odpowiedzieli prowadzący zajęcia. Najwięcej pytań zadawały dzieci 5-6-letnie: Dariusz Kucia, Hubert Tomaszewski, Bartosz Bielatowicz i Paweł Gil. Dzieci z grup młodszych również bardzo uważnie słuchały opowieści o prezentowanych ptakach. Odwagą wykazał się Maciuś Bród z Niepublicznego Przedszkola „Tęczowa kraina”, który wykonywał zadania wspólnie z sową Fioną. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z sową na ramieniu. Cały pokaz przeprowadzono nieodpłatnie,  natomiast  chętne dzieci będą mogły zakupić zdjęcie z sową Fioną na ramieniu. Zajęcia miały na celu przekazanie przedszkolakom podstawowych różnic pomiędzy poszczególnymi grupami ptaków oraz ukazanie ich piękna, jak i uzmysłowienie roli, jaką spełniają w przyrodzie.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.