Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

XXIII Przegląd Plastyki Obrzędowej Świąt Wielkanocnych w Gminie Dębica

wwwielkanocWielkanoc to święta radosne, a Zmartwychwstanie to największa i najpiękniejsza tajemnica życia i śmierci. Pielęgnowanie tradycji oraz obyczajów było i jest decydującym czynnikiem samozachowawczym naszej kultury. Z obchodami Świąt Wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych m.in.: śniadanie wielkanocne, pisanki, święconki, śmigus-dyngus, palma wielkanocna. Nasza tradycja potraw wielkanocnych jest bardzo bogata nie tylko pod względem kulinarnym, ale także przybliża różnorodną symbolikę atrybutów i obyczajów świąt Wielkanocnych.
Tegoroczny XXIII Przegląd Plastyki Obrzędowej Świąt Wielkanocnych w Gminie Dębica, który odbędzie się w Zespole Szkół w Pustyni 6 kwietnia 2014 r. o godz. 13.00. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz uczniowie ze szkół Gminy Dębica zaprezentują różne wątki tematyczne, motywy dekoracyjne i smakołyki związane ze Świętem Wielkiej Nocy.
W programie przewidziano degustację potraw wielkanocnych, kiermasz ozdób świątecznych oraz koncert pieśni Wielkopostnych.
Serdecznie zapraszamy.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.