Previous
Next
Previous
Next

Pola Nadziei 2014

Pola Nadziei (5)16 marca w całej Polsce ruszyła XXVII edycja kampanii Pola Nadziei w ramach której zbierane są fundusze na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych. 25 marca burmistrza Pawła Wolickiego odwiedziły w Urzędzie Miejskim i wręczyły mu żonkile przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 11 propagujące idee Pól Nadziei i włączające się w działania na rzecz Dębickiego Hospicjum Domowego.
Kampania Pola Nadziei jest organizowana w Polsce od 17 lat. Podczas niej zbierane są fundusze na rzecz opieki nad osobami terminalnie chorymi. W Dębicy działa Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe które opiekuje się takimi osobami. Założeniem Stowarzyszenia jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz przekazywanie informacji społeczeństwu o niesionej przez hospicja opiece nad osobami terminalnie chorymi i ich rodzinami. Ważne jest także uwrażliwianie ludzi, zwłaszcza młodych, na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych stąd współpraca Stowarzyszenia ze szkołami i przedszkolami. Symbolem akcji „Pola Nadziei” są żonkile, które przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
W akcji Pola Nadziei 2012-2013 wzięło udział łącznie 58 placówek edukacyjnych. Stowarzyszeniu pomagało 405 młodych wolontariuszy. Działalność Dębickiego Hospicjum Domowego wspierali m.in. Paweł Wolicki, Burmistrz Miasta Dębica, Stanisław Rokosz Wójt Gminy Dębica oraz Jan Warzecha, Poseł na Sejm RP.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.