Previous
Next
Previous
Next

Duży awans Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. w rankingu przedsiębiorstw „Lista 500” Rzeczpospolitej

IMG_1642
Kilka tygodni temu Firma Oponiarska świętowała 75-lecie utworzenia.

Firma Oponiarska Dębica S.A., z wielkością eksportu wynoszącą ponad 88 proc. całości wartości sprzedaży w 2013 roku, należy do grona największych polskich eksporterów, według rankingu „Lista 500” przygotowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”. Spółka w ostatnich czterech lat awansowała również w zestawieniu ogólnym największych polskich przedsiębiorstw aż o 50 miejsc, z 213. pozycji w 2009 roku na miejsce 163. w 2013 roku.
„Tak duży skok w ciągu ostatnich czterech lat na ‘Liście 500’ najlepszych przedsiębiorstw w Polsce nasza Spółka wykonała dzięki wdrożonym w tym okresie inwestycjom, których wartość przekroczyła ponad 200 mln złotych. Sprawiły one, że Firma Oponiarska Dębica S.A. jest jednym z najnowocześniejszych na świecie producentów opon. Z kolei wysoka pozycja naszej firmy wśród polskich eksporterów została osiągnięta przede wszystkim dzięki ścisłej współpracy z naszym strategicznym udziałowcem, firmą Goodyear, której spółki, obecne na wszystkich kontynentach, zaopatrują się w opony produkowane w Dębicy” – powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Firma Oponiarska Dębica S.A., zajmując 163. pozycję na „Liście 500”, wyprzedziła takie przedsiębiorstwa, jak Henkel Polska, Amica Wronki S.A., Deutsche Bank Polska, Grupa Fakro, czy Telewizja Polska S.A. Jedyny producent opon oprócz Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., który znalazł się „Liście 500” – Continental Opony Sp. z o.o., zajął 275. miejsce. Wysoka pozycja w rankingu „Rzeczpospolitej” jest następną w kolekcji nagród i wyróżnień Spółki, które otrzymała ostatnio. W 2014 roku po raz kolejny T.C. Dębica S.A., wraz z innymi spółkami z Grupy Goodyear Polska, otrzymała certyfikat Top Employers, przyznawany co roku przez międzynarodowy Top Employers Institutetym firmom, które prowadzą najlepszą politykę personalną. Z kolei w 2013 roku marka Dębica zajęła 5. pozycję wśród najczęściej wybieranych marek w Polsce i 14. miejsce wśród najmocniejszych marek produktów niespożywczych oraz pierwszą wśród producentów opon w Polsce w ‘X rankingu Polskich Marek’ dziennika „Rzeczpospolita”. Także w ubiegłym roku Firma Oponiarska Dębica S.A. znalazła się na 54. miejscu rankingu 100 najszybciej rozwijających się spółek giełdowych, prestiżowego magazynu ekonomicznego „Forbes”. Spółka otrzymała także wyróżnienie konsumentów. Opony marki Dębica zdobyły najwyższą liczbę wskazań w ogólnopolskim badaniu postaw i preferencji konsumenckich „Dobry Produkt 2012”. Badanie przeprowadziła Redakcja ‘Forum Biznesu’ – dodatku do ‘Dziennika Gazety Prawnej’. Firma Oponiarska Dębica S.A. została ponadto liderem eksportu w zestawieniu Największych Przedsiębiorstw Podkarpacia. W dorocznym Rankingu ,,Złotej Setki”, dębicki producent opon zdobył również wyróżnienia w kategoriach: zysk netto, udział eksportu w sprzedaży, wielkość zatrudnienia oraz najwyższa kapitalizacja giełdowa. To kolejny rok z rzędu, gdy wyróżnienie zostało przyznane Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. W 2013 roku Spółka zajęła także 46. pozycję wśród 400 największych przedsiębiorstw w Polsce, które zostały wytypowane do Rankingu firm przemysłowych, który został przygotowany wspólnie przez wywiadownię gospodarczą Bisnode D&B Polska oraz tygodnik „Gazeta Finansowa”. Podstawowym kryterium zestawienia były przychody przedsiębiorstw osiągnięte w 2012 roku.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.