Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Finał Miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbRysunek1Klaudia Jezuit, Oliwia Woźny i Dominik Majkowski – uczniowie SP nr 10 w Dębicy zdobyli pierwsze miejsce i zakwalifikowali się do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zawodach, których organizatorami byli: SP nr 10, UKS Kępa oraz Stowarzyszenie Dziesiątka wzięli udział uczniowie dębickich szkół podstawowych . Każda szkołę reprezentowała 4-osobowa drużyna.
Turniej rozpoczął się od testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego, który przygotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, następnie uczestnicy prezentowali swoje umiejętności techniczne na rowerowym torze przeszkód. Kolejną konkurencją był przejazd po miasteczku ruchu drogowego, który wymagał zastosowania przepisów ruchu drogowego podczas jazdy rowerem. Młodzi adepci ruchu drogowego byli oceniani przez policjantów i za przekroczenie przepisów otrzymywali punkty karne. Rywalizację kończyła konkurencja udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji wyłoniono zwycięzców w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Firmę Arkus&RometGroup, a najlepsi otrzymali rowery. Zawody zorganizowane zostały przez SP nr 10 , UKS Kępa oraz Stowarzyszenie Dziesiątka dzięki pomocy i wsparciu Firmy Arkus&RometGroup oraz Urzędu Miejskiego w Dębicy.
Sponsorami turnieju byli: Firma Arkus & Romet Group z Podgrodzia, Eko-Świat Organizacja Odzysku S.A, Urząd Miasta Dębica.
Nagrody wręczali: Ireneusz Kozak Dyrektor MZO , Robert Mazur Dyrektor MOSiR, Szczepan Mroczek Prezes Stowarzyszenia Dziesiątka, Mariusz Zając Dyrektor SP 10
Zawody sędziowali: Waldemar Puzio, Marek Celejewski – instruktorzy sportu MOSiR, Marta Pyskaty -ratownik medyczny oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności Zarządowi Firmy  Arkus & Romet Group na czele z Prezesem Wiesławem Grzybem, Zarządowi Firmy Eko Świat na czele z Prezesem Witoldem Grobelnym oraz pracownikom  MOSiR-u i funkcjonariuszom Policji za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Turnieju
Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce SP nr 10
Klaudia Jezuit, Oliwia Woźny, Dominik Majkowski opiekun; Łukasz Nowak
II miejsce SP nr 8
Damian Osika, Łukasz Hadała, Jakub Ligęzka, Radosław Jezior opiekun: Krzysztof Lach
III miejsce SP nr 3
Kacper Wygonik, Mikołaj Wójcik, Adam Wójcik, Jakub Trojan opiekun: Małgorzata Korzeń
Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce Radosław Jezior
II miejsce Mikołaj Wójcik
III Łukasz Hadała

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.