Previous
Next
Previous
Next

Recytowali Szymborską

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaJustyna Kubicka z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy i Szymon Bielatowicz, reprezentujący Dom Kultury w Pustkowie Osiedlu, zostali zwycięzcami 2. Powiatowego Konkursu Poezji im. Wisławy Szymborskiej „Niektórzy lubią poezję”.
W konkursie, który odbywał się w Domu Kultury „Śnieżka”, wzięło udział 19 recytatorów. Każdy z uczestników przygotował dwa utwory, w tym jeden z twórczości polskiej noblistki. W komisji artystycznej zasiadły panie: Jolanta Nord, aktorka związana od lat z rzeszowskim Teatrem „Maska” oraz Elżbieta Kęsik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.
Drugie miejsce ex aequo zdobyli: Natalia Świstara z Domu Kultury w Pustkowie Osiedlu i Jakub Morawczyński z Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy. Trzecią nagrodą podzieliły się Wiktoria Staciło z MG nr 3 w Dębicy i Klaudia Kukla, reprezentująca MOK. Jury przyznało również wyróżnienia, które otrzymały: Oliwia Krysiak z Zespołu Szkół nr 1 w Dębicy,
Michalina Staniec z Zespół Szkół w Lipinach oraz Magdalena Warzecha z Gimnazjum w Jodłowej.
Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.