Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Papieskie okno w Tarnowie zostanie wyeksponowane

PlacKatedralnyNa ścianie domu Biskupa Tarnowskiego przy ul. Mościckiego 9 i na Placu Katedralnym 6 zostaną  umieszczone tablice, które będą upamiętniać wizytę Jana Pawła II w Tarnowie w czerwcu 1987 roku. Taka idea zrodziła się z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Także tarnowskie „papieskie okno” zostanie wyeksponowane.
Papież Jan Paweł II przybył do Tarnowa 9 czerwca 1987 r. Wieczorem wyszedł do okna domu Biskupa Tarnowskiego i rozmawiał m.in. z młodzieżą. „Także Tarnów ma papieskie okno. W jego centrum zostanie umieszczony papieski herb, a później zastanowimy się czy nie wstawić tam witraża z wizerunkiem świętego Jana Pawła II” – mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż.
Pamiątkowa tablica będzie także w miejscu, gdzie stał papieski ołtarz podczas Nieszporów  Eucharystycznych. Na Placu Katedralnym w Tarnowie Jan Paweł II spotkał się wówczas z duchownymi.
„Będą to trwałe pamiątki po wizycie Jana Pawła II w Tarnowie. Może nie wszyscy mają świadomość, że właśnie w tych miejscach był Ojciec Święty. Wewnątrz domu Biskupa Tarnowskiego jest duża tablica upamiętniająca wizytę Jana Pawła II, ale mieszkańcy miasta i turyści nie mają możliwości jej oglądać” – dodaje bp Andrzej Jeż.
Pamiątkowe tablice zostaną zamontowane jeszcze przed kanonizacją bł. Jana Pawła II. Zaprojektował je ks. Tadeusz Bukowski.
Oprac. Ewa Biedroń
Mp3 mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż
Foto Grzegorz Golec – dwa miejsca, gdzie znajdą się tablice.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.