Previous
Next
Previous
Next

Przedstawiciele Miasta Dębica i gminy Dębica jadą do Chin

spotkanie - wyjazd do Chin (2)Od 23 do 29 kwietnia planowana jest wizyta władz Miasta Dębicy oraz Gminy Dębica w chińskim mieście Nanhai. W wyjeździe ze strony miasta wezmą udział burmistrz Paweł Wolicki oraz przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Leski. Gminę Dębica reprezentować będą wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz oraz dwóch jej pracowników. Celem wizyty jest zainicjowanie współpracy gospodarczej między Nanhai a Dębicą i regionem dębickim.

Nanhai, które jest dzielnicą Fonsai – drugiego co do wielkości pod względem produktu krajowego brutto miasta w Chinach jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów w Państwie Środka. Miasto ma zarówno bardzo bogatą historię – jest jednym z 4 starożytnych miast chińskich, stąd pochodzi bardzo wielu mistrzów sztuk walki, jak i jest bardzo dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem przemysłowym. Działają w nim takie firmy jak Volkswagen czy dobrze u nas znana firma meblarska Black Red White.
W oficjalnym liście jaki do burmistrza Pawła Wolickiego i wójta Stanisława Rokosza wystosował burmistrz Nanhai możemy przeczytać: „To dla nas honor, że możemy odtąd wspólnie działać w sferze wymiany gospodarczej, edukacyjnej, sportowej i turystycznej. Sugerujemy, żeby zainicjować współpracę partnerską między Dzielnicą Nanhai a Miastem Dębica od relacji gospodarczych. Reprezentanci obu rządów oraz przedsiębiorcy powinni się więcej ze sobą komunikować, żeby lepiej poznać, lepiej zrozumieć drugą stronę, sytuację ekonomiczną i warunki inwestycyjne, ażeby zbudować grunt pod przyszłe szanse współpracy gospodarczej”. Propozycja przyjazdu do Chin wysunięta została przez stronę chińską, która podczas pobytu  delegacji z Dębicy chce przybliżyć władzom miasta Dębica i Gminy Dębica uwarunkowania gospodarcze, społeczne i kulturalne Nanhai „celem trwalszego zawiązania relacji między naszymi urzędami” – jak można przeczytać w liście adresowanym do burmistrza i wójta przez burmistrza Nanhai.
Wizyta dębickiej delegacji w Chinach zaplanowana jest od 23-29 kwietnia.  24 kwietnia odbędzie się oficjalne podpisanie umowy intencyjnej między Nanhai a Dębicą. Od tego momentu oficjalnie będzie rozpoczęta współpraca między oboma miastami. W spotkaniu będą uczestniczyły m.in. chińskie media. 25 kwietnia przez cały dzień odbywały będą się panele gospodarcze i spotkania biznesmenów z Dębicy i Nanhai, których celem będzie zachęcenie przedsiębiorców z Nanhai, żeby zainwestowali w mieście i gminie Dębica.  Koszty pobytu dębickiej delegacji w Nanhai pokrywają gospodarze – władze chińskie. Po stronie miasta Dębicy jest pokrycie kosztów biletów lotniczych burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej, które zamykają się kwotą niespełna 6 tys. złotych za przelot w obie strony dla dwóch osób.

Fot. Spotkanie burmistrza Pawła Wolickiego, przedstawicieli Wydziału Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego: Moniki Rojek – Kałek i Katarzyny Rokosz, przedstawicieli władz Gminy Dębica i przedsiębiorców z Antonym Chiu, który na ręce burmistrza Dębicy przekazał list intencyjny od burmistrza Nanhai.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.