Previous
Next
Previous
Next

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

strażacy, tc dębica 0134 kwietnia w Dębicy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” . O wejście do etapu wojewódzkiego walczyło blisko 30 uczniów z powiatu dębickiego w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie. Zwycięzcom poszczególnych kategorii nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyli burmistrz Dębicy Paweł Wolicki i starosta powiatu dębickiego Władysław Bielawa.
Komisja konkursowa w składzie: druh Władysław Radzik – prezes zarządu powiatowego OSP, ks. Józef Jasiurkowski – kapelan powiatowy Straży Pożarnej, st. kpt. Marian Maziarka – kierownik Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej, kpt. Dominik  Jeleń – młodszy specjalista,  starszy brygadier Zbigniew Lasko – zastępca komendanta powiatowego Straży Pożarnej przez przeszło godzinę sprawdzała wypełnione przez uczestników testy. W testach młodzież musiała wykazać się wiedzą zarówno z zakresu warunków technicznych  w zakresie ochrony przeciwpożarowej  budynków, warunków technicznych sprzętu jak i  historii pożarnictwa. Po dokonaniu oceny prac komisja konkursowa wyłoniła laureatów w 3 kategoriach, którzy będą reprezentowali miasto Dębica i powiat dębicki na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 20 maja w Rudniku nad Sanem.
Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych został Kacper Bocoń z Łęk Górnych (opiekun Zofia Ziaja – nauczyciel w Zespole Szkół w Łękach Górnych).W kategorii gimnazjów zwyciężył Rafał Kleszcz z Borowej (opiekun Wioletta Bałut – dyrektor w ZS w Borowej). Zwycięzcą w kategorii szkół średnich został Sebastian Majka z Róży, uczeń ZS nr 2  w Dębicy.
Sebastian Majka poszedł w ślady swojego starszego rodzeństwa w zakresie zainteresowań tematyką pożarnictwa. Przez 9 lat uczestniczką i wielokrotną laureatką konkursu wiedzy pożarniczej była jego starsza siostra Ilona, dzisiaj stażystka w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy przy ul. Kwiatkowskiego – absolwentka Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po niej w konkursach startowały jeszcze dwie siostry, a teraz brat.
Zwycięzcom i laureatom konkursu nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyli: burmistrz Dębicy  Paweł Wolicki, starosta powiatu Władysław Bielawa. Gratulacje laureatom złożył także komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej brygadier Wojciech Buszek.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.