Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Przedszkolaki z „Tęczowej Krainy” poznają chińską kulturę

5W Niepublicznym przedszkolu „Tęczowa Kraina” 7.04.2014 po raz pierwszy odbyło się wyjątkowe święto. „Dzień Chiński” to ciekawa propozycja zajęć przygotowana z myślą o dzieciach, aby przybliżyć im tradycję, historię i kulturę Chin. Program zrealizowano dzięki Akademii Misia Haribo „Poznaj świat z Misiem Haribo”. Tego dnia wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały zdjęcia, filmiki wzbogacając wiedzę na temat życia innych ludzi i miejsc na świecie. Dzieci ubierały się w tradycyjny strój chiński  Hanfu, a także próbowały jeść pałeczkami, parzyły herbatę obserwując zachowanie kwiatów. Oprócz ciekawych zajęć przedszkolaki próbowały pisać chińskie symbole, wzięły udział w grze „Memory”, wykonały charakterystyczne nakrycia głowy. Słuchały i śpiewały piosenki japońskie a także uczyły się poprawnej wymowy pojedynczych chińskich słów np: kon ninchiwa – Dzień dobry. Na zakończenie zajęć wszystkie przedszkolaki samodzielnie wykonały prace plastyczne, które umieszczono w kąciku dla Rodziców. Decyzja o przeprowadzeniu zajęć okazała się na tyle trafna, że przedszkolaki już snują domysły jaki kraj mogłyby jeszcze poznać…

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.