Burmistrz Dębicy skazany za politykę prorodzinną?

wolicki
Wyprawki dla niemowląt, budowa placu zabaw dla dzieci oraz budowa figury św. Jadwigi przy ratuszu miejskim – to główne zarzuty stawiane burmistrzowi Dębicy Pawłowi Wolickiemu, które Sąd Rejonowy w Rzeszowie uznał za zasadne i skazał go na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Wyrok nie jest prawomocny. Wolicki zapowiada odwołanie się od wyroku.

Wolickiemu postawiono cztery zarzuty. Jeden z nich związany był z zakupem wyprawek dla niemowląt, co zdaniem Sądu przyczyniło się do powstania straty w budżecie Dębicy w wysokości 91 tysięcy zł. Kolejny zarzut związany jest z budową pomnika św. Jadwigi i finansowaniem go z budżetu miasta. Zdaniem Sądu było to działanie na szkodę interesu publicznego. Budowa placu zabaw dla dzieci na terenach inwestycyjnych i niewykonanie uchwały Rady Miejskiej realizującej projekt „Mama tata i ja” to następne zarzuty, które stały się dla Sądu podstawą do wydania wyroku skazującego. Burmistrz został ponadto ukarany karą grzywny w wysokości 15 tys. zł i obciążony kosztami sądowymi w wysokości blisko 14 tys. zł. Sąd zasądził również zakaz wykonywania funkcji publicznych przez okres dwóch lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Paweł Wolicki: „Nie mam sobie nic do zarzucenia i nic do ukrycia. Przekaże opinii publicznej wszystkie dokumenty związane z tą sprawą, tak aby każdy mieszkaniec miasta miał okazję samodzielnie wyrobić sobie zdanie na ten temat. Uważałem i wciąż uważam, że pomoc rodzinie i dbanie o nią to naczelna powinność każdego samorządu. Jeśli pomaganie rodzicom w tym kraju jest przestępstwem to poniosę tego konsekwencja i jestem na to przygotowany. Ale będę walczył  o swoje dobre imię, bo w moim przekonaniu nie zrobiłem niczego złego. Dlatego zwracam się do mediów aby używały w swoich relacjach mojego pełnego nazwiska oraz nie zasłaniały moich fotografii”.

Stefan Bieszczad: „To przykra sytuacja i ubolewam nad tym, że Dębica staje się miastem wokół którego będzie panować niezdrowa atmosfera. Ten wyrok jest nieprawomocny. Poczekajmy na ostateczną decyzję Sądu”.

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.