Previous
Next
Previous
Next

Kobiety są siłą

IMG_008222 maja w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyła się konferencja „Kobiety są siłą” zorganizowana przez Małgorzatę Dąbrowską oraz Katarzynę Rostowską – Machnik. Podczas bogatego programu konferencji w ramach którego odbyły się m.in. wykłady, prezentacje i pokaz mody miał miejsce finał projektu “Sukienka  sukcesu” skierowanego do bezrobotnych, a poszukujących pracy kobiet z terenu powiatu dębickiego.
Na zainaugurowanej o godz. 17.00 konferencji zjawiło się blisko 100 kobiet z terenu całego powiatu dębickiego. W projekt zainicjowany przez Małgorzatę Dąbrowską i Katarzynę Rostowską – Machnik zaangażowało się bardzo wiele pań. Były wśród nich reprezentantki Kobiet Aktywnych z Brzostka, Jodłowej, Czarnej, Żyrakowa, Pilzna, Gminy Dębica, reprezentantki spółdzielni socjalnej Bergamotka oraz przedstawicielki Stowarzyszenia „Szansa”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Zespołu Szkół nr 1 w Dębicy.
Konferencja rozpoczęła się wykładem ks. dr Kazimierza Fąfary, proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Latoszynie „Być kobietą, matką, żoną – kobieta jest cudem bożym”. Wykład na temat „Jestem zdeterminowana szukając pracy – czy ktoś mi może pomóc?” – wygłosiła Katarzyna Rostowska-Machnik. Po występie kwartetu żeńskiego Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy „Historię prawdziwą jaką napisało jej życie” opowiedziała Marzena Mordarska-Czuchra z Dębickiego Stowarzyszenia Amazonka. Część wykładową konferencji zakończyła Małgorzata Dąbrowska prezentacją „Kobieta – matka i sukces w biznesie”.
W drugiej części konferencji zgromadzone na sali panie miały okazję podziwiać pokaz mody z udziałem uczestniczek warsztatów i uczennic ZSZ nr 1 w Dębicy oraz pokaz mody dziecięcej według projektu Jagny Zielińskiej. Konferencję poprzedziły 2 dniowe warsztaty dla kobiet bezrobotnych, które chcą skutecznie wejść na rynek pracy. Zostały one zorganizowane przez kobiety, które już osiągnęły sukces i chciały się podzielić swoim doświadczeniem. W ramach tych warsztatów odbyły się m.in. konsultacje z kosmetyczkami (Avon-Halina Szymaszek, Mary Kay-Marta Kałuża, Oriflame-Barbara Srebro, konsultacje z fryzjerkami – salony fryzjerskie: Natalia Jedlińska, Dominika Przywara, Kinga Sikora, Elżbieta Caban , konsultacje ze stylistkami – Anna Żabicka z zespołem – Cotton Club, przygotowanie mentalne i merytoryczne do zmian, poszukiwania pracy  i rozmowy kwalifikacyjnej –  Małgorzata Dąbrowska   Aviva,   Pod Skrzydłami Anioła.
Jak podkreśliły organizatorki konferencji spotkanie to nie mogłoby odbyć się bez zaangażowania bardzo wielu osób. Słowa podziękowań skierowane zostały m.in. do: Renaty Zielińskiej i Bożeny Zielińskiej z Zespołu Szkół  Nr 1 w Dębicy, Marzeny Sochy i Małgorzaty Kędzior z MOPS, Marzeny Mordarskiej – Czuchry z Dębickiego Stowarzyszenia Amazonka, Jagny Zielińskiej, Ewy Gołębiowskiej, burmistrza Pilzna, Marii Przebiędy, Małgorzaty Mikrut i Ewy Olszko-Szpunar i Agnieszki Żurek z Gminy Dębica. Podczas trwającej ponad 4 godziny konferencji panie miały okazję do poznania się, wymiany doświadczeń oraz planowania wspólnie przyszłych przedsięwzięć.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.