Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

DSCF016222 maja w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Dębicy odbył się „Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie”, który został zorganizowany w ramach udziału przedszkola w Ogólnopolskim Programie „Bezpieczny Przedszkolak”. W turnieju wzięły udział dębickie przedszkola: PM2, PM4, PM5, PM6, PM7, PM8, PM9, PM11, PM12. Każde z przedszkoli reprezentowało dwoje starszaków i wychowawca. Gościnnie przybyły także dyrektorki, które gorąco dopingowały uczestników turnieju.
W tematykę bezpieczeństwa wprowadziły wszystkich uczestników dzieci z grupy III – Kółka Teatralnego, prowadzonego w przedszkolu, które wykonały przedstawienie pt: „Z bajką bezpieczniej”
Przedszkolaki miały do wykonania różnorodne zadania, w których wykazały się wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, w domu, podczas zabaw, podczas kontaktu z obcą osobą i zwierzęciem, umiejętnością reagowania w sytuacjach niebezpiecznych, znajomością numerów alarmowych a także szybkością i umiejętnością współdziałania w zespole. Dzieci aktywnie udzielały odpowiedzi na pytania konkursowe, co świadczyło o ich wiedzy w tym zakresie. Zadania, które przyszło rozwiązywać przedszkolakom, dostarczały im wiele radości i emocji!
W jury zasiedli: przedstawiciel Policji: komisarz p. Bożena Lisak, przedstawiciel Straży Pożarnej: aspirant p. Ryszard Maziarka oraz przedstawiciel SKOK Jaworzno w Dębicy: p. Grzegorz Kwiecień.
Wszyscy uczestnicy zdobyli 31pkt na 31 możliwych do zdobycia. Jury zachwycone poziomem wiedzy przedszkolaków przyznało z radością każdemu z przedszkoli I miejsce!!! W tym dniu nie było przegranych!!!
Wiedza dziecka dotycząca zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych jest jednym z ważniejszych elementów zapewniających mu poczucie bezpieczeństwa. Dlatego podstawową rolą dorosłych jest kształtowanie nawyku bezpiecznego postępowania oraz dawanie osobistego przykładu prawidłowego zachowania w zwykłych codziennych sytuacjach np. w czasie przechodzenia przez ulicę.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.