Previous
Next
Previous
Next

Otworzono Centrum Integracji Społecznej w Dębicy

0000Wczoraj miało miejsce uroczyste otwarcie odnowionego budynku nowej siedziby Centrum Integracji Społecznej w Dębicy. Placówka mieści się teraz przy ul. Brzegowej 42. W otwarciu i poświęceniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowieństwa, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, pracowników oraz podopiecznych Centrum Integracji Społecznej. Modlitwę i poświęcenie budynku poprowadził proboszcz parafii pw. Św. Krzyża w Dębicy – ks. Józef Wątroba.
Centrum Integracji Społecznej w Dębicy zostało powołane jako samorządowy zakład budżetowy jeszcze w czerwcu 2012 roku. Następnego roku, w październiku rozpoczęły pracę 3 warsztaty zawodowe,  tj. warsztat usług opiekuńczych, warsztat usług gospodarczych oraz warsztat remontowo-budowlany. Każdy z nich liczy 8 uczestników, nad którymi czuwa instruktor zawodu. Reintegracja zawodowa prowadzona w ramach warsztatów polega na odbudowaniu i podtrzymaniu u uczestników CIS zdolności do samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy. Głównym celem reintegracji zawodowej jest nabycie przez uczestników umiejętności zawodowych, przyuczenie do wykonywania pracy, przekwalifikowanie lub podwyższanie kwalifikacji zawodowych. Centrum Integracji Społecznej w Dębicy realizuje ponadto program reintegracji społecznej, która ma na celu odbudowanie i podtrzymanie u osoby uczestniczącej w zajęciach w Centrum Integracji Społecznej, umiejętności uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej oraz pełnienia ról społecznych, poprzez pracę ze specjalistami, tj. psychologiem, terapeutą uzależnień oraz doradcą zawodowym.O szczegółach na temat oferty i działalności CIS w Dębicy można dowiedzieć się na stronie: http://www.cisdebica.pl/
źródło. strona posła Jana Warzechy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.