Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Warzecha poszedł do przedszkola

warzechaNa zaproszenie pani dyrektor – Agaty Żmudy w środę 14 maja poseł Jan Warzecha wraz z panią dyrektor Biura Poselskiego, Kingą Lada-Krawczyk, odwiedził podopiecznych przedszkola Weldon Kids w Dębicy. Poseł odpowiadał na pytania dzieci, opowiadał o symbolach narodowych, patriotyzmie i pracy posła.
W związku ze świętami majowymi związanymi z Konstytucją 3 Maja poseł, podczas spotkania z przedszkolakami, nawiązał do symboli narodowych: opowiadał o fladze, herbie i hymnie (m.in. kiedy wywiesza się flagę) oraz o tym, czym zajmuje się poseł na Sejm. Dzieci przywitały posła bardzo ciekawym artystycznym przedstawieniem, podczas którego śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej oraz recytowały wierszyki.
Następnie, podczas rozmowy z gościem bardzo żywo reagowały na opowiadania posła, zadawały pytania, same chętnie włączały się do rozmowy. Jednymi z najciekawszych zagadnień, które interesowały wychowanków przedszkola to m.in.: czy poseł ma samochód z własnym kierowcą, czym dojeżdża do Sejmu, ile trzeba mieć lat, by zostać posłem, czy poseł chodził do przedszkola i czy za nim tęskni. Dzieci zainteresowane były również tym, kim jako dziecko poseł chciał zostać w przyszłości. Okazało się, że poseł Jan Warzecha początkowo planował zostać ogrodnikiem, a le los tak sprawił, że został posłem.
Wśród małych słuchaczy znalazło się wielu takich, którzy chcieliby pójść w ślady gościa i zostać posłem. Niektórzy chcieliby również zostać strażakiem, policjantem czy pielęgniarką. Na koniec spotkania poseł rozdał dzieciom pocztówki z widniejącym na nich budynkiem Sejmu, logo, pieczątką oraz podpisem, lizaki, a dla występujących puzzle i ołówki z logo Sejmu.
Spotkanie z posłem to jedno z organizowanych przez przedszkole Weldon Kids punktów programu związanego z edukacją na temat społeczeństwa, bezpieczeństwa i życia obywatelskiego wśród przedszkolaków. Oprócz spotkania z posłem Janem Warzechą, dzieci miały także okazję zapoznać się z pracą urzędników i funkcjonariuszy państwowych, podczas wcześniejszych wizyt w Komendzie Straży Pożarnej, Policji, Urzędzie Miejskim i innych instytucjach.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.