Previous
Next
Previous
Next

Wyprawki za które skazano Wolickiego trafiły do ponad 500 rodzin

wyprawki-wolickiWyprawki dla niemowląt, za które został skazany Wolicki trafiły do ponad 500 dębickich rodzin. Rodzice mogli wybierać czy chcą otrzymać wózek, fotelik samochodowy czy kosmetyki. Miasto wydało na nie 107 000 zł.
Program wyprawek dla niemowląt trwał niecałe dwa lata w okresie 2008-2009. W tym czasie do 223 rodzin trafiła pomoc rzeczowa w formie przedmiotów niezbędnych dla każdej rodziny w której narodziło się nowe dziecko. Później program zawieszono co spowodowało, że wiele rodzin już musiało z własnych budżetów finansować zakup tych niezbędnych. Średni koszt pomocy jaką otrzymała wtedy każda rodzina noworodka wynosił blisko 500 zł.
Zarzut, że rozdawanie wyprawek dla niemowląt jest niezgodny z prawem zgłosiła grupa radnych opozycji. Po czterech lata Sąd w Rzeszowie skazał, między innymi za to, Wolickiego na karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Wolicki będzie się odwoływał od tego wyroku, który jest nieprawomocny.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.