Previous
Next
Previous
Next

Dębiccy harcerze na międzynarodowym zlocie w Niemczech

brama_brandenburskaPonad 3000 skautów z różnych zakątków świata, 551 harcerzy i instruktorów z Polski, setki przejechanych kilometrów, 5 dni świetnej zabawy, niezliczona ilość wspomnień i przygód – to zlot InterCamp 2014, na którym nie zabrakło reprezentacji Hufca ZHP Dębica.
Już drugi raz polskiemu kontyngentowi szefowały instruktorki właśnie z Hufca ZHP Dębica. Komendantką kontyngentu była phm. Justyna Kowalska, a jej zastępcą phm. Karolina Cichowska.
Harcerze z Dębicy do wyjazdu na InterCamp przygotowywali się od roku. Organizowali rożne przedsięwzięcia mające na celu promowanie zlotu oraz zbieranie funduszy na wyjazd. Po długich przygotowaniach dokładnie 29 osób z Hufca ZHP Dębica, w tym kadra w osobach Kseni Burghardt, Aleksandry Dudy, Mieszka Oleksy i Gabrieli Ragan, 4 czerwca wieczorem wyruszyło w skautową podróż.
5 czerwca dębiccy harcerze wraz z zaprzyjaźnionym skautem zwiedzali Berlin podziwiając najważniejsze zabytki niemieckiej stolicy. Następnego dnia rano wyruszyli do Tropical Island, aby przez kilka godzin zażywać kąpieli w wielkim kompleksie basenów. Wieczorem reprezentacja hufca dojechała na teren zlotu. Harcerze rozłożyli swoje namioty, wzięli udział w międzynarodowej odprawie i odebrali wyprawki zlotowe.
W sobotę 7 czerwca równo o godzinie 9:00 odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia 47. Zlotu InterCamp. W tym roku za organizację tego wydarzenia byli odpowiedzialni skauci z Wielkiej Brytanii goszcząc harcerzy na terenie swojej bazy wojskowej, a dokładnie na wielkim lotnisku brytyjskiej armii w Bad Lippspringe w Niemczech . Ten dzień upłynął pod znakiem 14 kilometrowej wędrówki w międzynarodowych grupach. Trasa prowadziła przez urokliwe okolice miejsca zlotu, dzięki czemu zarówno skauci jak i harcerze mogli bliżej poznać miejsce, w którym się znajdują. Tego dnia wieczorem odbył się koncert na scenie głównej.
W niedzielę harcerze wzięli udział w zajęciach na terenie zlotu. Odbył się też kulinarny konkurs. W jednej chwili teren całego zlotu zamienił się w wielką międzynarodową kuchnię. Przy głównej zlotowej alei ustawiły się zastępy gotujące swoje regionalne przysmaki. Wszędzie unosił się piękny zapach. Można było skosztować tradycyjnych potraw od skautów z Francji, Niemiec czy harcerzy z Polski.
W poniedziałek rano odbyła się ceremonia zamknięcia zlotu, podczas której flaga InterCamp’u oficjalnie trafiła na ręce hm. Agnieszki Pospiszyl – polskiej przedstawicielki w komitecie zlotowym. Oznacza to, że w 2015 roku InterCamp odbędzie się w Polsce, a dokładnie w Nysie. Zlot InterCamp 2014 został oficjalnie zakończony. Niezliczona ilość wrażeń, wspomnień, przygód, uśmiechów i zdjęć. Była to wielka międzynarodowa przygoda, która na długo pozostanie w pamięci dębickich harcerzy.
Wyjazd reprezentacji Hufca ZHP Dębica nie udałby się bez wsparcia partnerów, sponsorów i lokalnej społeczności. Komenda Hufca dziękuje za udzielone wsparcie finansowe m.in. Gminie Dębica, Firmie Oponiarskiej Dębica S.A, firmie „PEX – POOL”, a także mieszkańcom ziemi dębickiej, którzy wsparli przedsięwzięcia zarobkowe harcerzy. Podziękowania kierowane są także do władz Dębicy za przekazanie materiałów, które umożliwiły promocję Polski i Dębicy w międzynarodowym gronie.
phm. Karolina Cichowska HR
zastępca komendanta polskiego kontyngentu na Zlot InterCamp 2014

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.