Previous
Next
Previous
Next

I Dzień Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego

IMG_00074 czerwca w Dębicy, w siedzibie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” odbył się I Dzień Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji pozarządowych – stowarzyszeń, fundacji – działających na terenie Dębicy i powiatu dębickiego. W spotkaniu uczestniczyli zastępcy burmistrza Dębicy Mariusz Trojan i Jerzy Gągała.
To pierwsze tego typu spotkanie na terenie powiatu dębickiego połączone było z rocznicą 25 lat wolności i pierwszych częściowo wolnych wyborów, które miały miejsce 4 czerwca 1989 r. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci stowarzyszeń i fundacji działających na terenie powiatu dębickiego m.in. Dębickiego Stowarzyszenia Amazonka, Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej z Żyrakowa, Stowarzyszenia Millenium – Brzeźnica 2007, Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” z Dębicy, Hufca ZHP Dębica im. Szarych Szeregów, Stowarzyszenia „Sokół” z Pilzna, Stowarzyszenia św. Brata Alberta, koło w Dębicy i wielu innych.
Znaczna część I Dnia Organizacji Pozarządowych Powiatu była poświęcona wykładom, które wygłosili m.in. Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy, Stanisław Rokosz wójt Gminy Dębica, Mateusz Cebula, przewodniczący Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych, Diana Wójcik ze Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej i Małgorzata Kula, sekretarz Stowarzyszenia „Radość”. Spotkanie poprowadzili: Agnieszka Żurek, sekretarz Gminy Dębica oraz Paweł Werbowy, przedstawiciel powiatu dębickiego w Podkarpackiej Radzie Organizacji Pozarządowych.
W spotkaniu oprócz reprezentantów blisko 60 organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu dębickiego wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów: zastępcy burmistrza Dębicy Jerzy Gągała i Mariusz Trojan, burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska, wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha, wójt Gminy Żyraków Marek Rączka i wicestarosta powiatu dębickiego Czesław Kubek.
Jak po zakończeniu spotkania podkreślali jego organizatorzy to było pierwsze tego typu spotkanie dzięki któremu powoli następuje integracja środowiska organizacji zarządowych powiatu dębickiego.
„Pierwszy Dzień Organizacji Pozarządowych udało się nam zorganizować zgodnie z naszymi założeniami. Wzięło w nim udział bardzo dużo przedstawicieli organizacji pozarządowych co nas bardzo cieszy i motywuje do organizacji takich spotkań w przyszłości. Ważne było to, że mogliśmy jako przedstawiciele tych organizacji spotkać się, poznać, wymienić doświadczeniami i ogólnie integrować nasze środowisko. Bardzo interesujące dla uczestników naszego spotkania, co wiemy na podstawie wypełnionych przez nich ankiet była kwestia pozyskiwania środków na działalność organizacji z takich programów jak Działaj Lokalnie czy innych funduszy europejskich” – mówi Mateusz Cebula, przewodniczący Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych w Dębicy.
W planach organizatorów jest także utworzenie strony internetowej dla organizacji pozarządowych powiatu dębickiego dzięki której będzie możliwa wymiana doświadczeń, czy zdobywanie informacji np. o możliwości pozyskiwania środków na działalność. Strona taka miałaby także na celu usystematyzowanie i ujecie w rejestrze wszystkich organizacji pozarządowych powiatu dębickiego, których jest ogółem około 160 – najwięcej działa na terenie miasta Dębica (około 90 organizacji), najmniej, bo zaledwie 3 w Gminie Czarna.

 

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.