Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębiczanin na „gościnnych” występach w Mielcu usiłował okraść kobietę

PolicjaPolicjanci wydziału kryminalnego mieleckiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży portfela. Okradziona kobieta robiła zakupy na mieleckim bazarze. Mieszkaniec powiatu dębickiego wyciągnął z jej torebki portfel, w którym znajdowały się dokumenty i 540 złotych. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Mieleccy kryminalni prowadząc czynności w sprawie kradzieży kieszonkowych ustalili, że na hali targowej przy ul. Wolności w Mielcu dwóch mężczyzn próbowało okraść kobietę wyciągając z wnętrza saszetki telefony komórkowe i pieniądze. Kobieta zachowała czujność i sama obroniła się przed złodziejami krzycząc i wzywając Policję.
Tuż po uzyskaniu informacji o usiłowaniu kradzieży funkcjonariusze patrolujący bazar handlowy przy ul. Sportowej zauważyli dwóch mężczyzn, których zachowanie nie wskazywało na zainteresowanie zakupami. Policjanci obserwowali mężczyzn szukających okazji do kradzieży. Po chwili jeden z mężczyzn zasłaniając się kurtką przewieszoną przez rękaw wyciągnął z torebki 56-letniej kobiety portfel i odszedł szybkim krokiem. Kiedy zorientował się, że jest obserwowany zaczął uciekać, wyrzucając skradziony portfel w pobliskim parku. Policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali jednego ze sprawców kradzieży. Zatrzymanym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu dębickiego. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnych aresztach. Kolejnego dnia został przesłuchany.
W tym samym czasie policjanci patrolując rejon miasta zatrzymali drugiego sprawcę kradzieży, którym okazał się 50-letni mieszkaniec również powiatu dębickiego. Pokrzywdzona kobieta rozpoznała mężczyznę, jako sprawcę kradzieży portfela. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Został osadzony w policyjnych aresztach. Kolejnego dnia mieleccy śledczy przedstawili 50-letniemu mieszkańcowi powiatu dębickiego zarzut usiłowania kradzieży i kradzieży portfela z zawartością dokumentów oraz pieniędzy w kwocie 540 złotych.
Zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy, wyjaśnił, że kolega, który towarzyszył mu w czasie kradzieży nic nie wiedział o jego zamiarach. Obaj zatrzymani mężczyźni byli karani za wcześniej popełniane przestępstwa.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.