Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Siódme urodziny 7 Szczepu Drużyn Dębickich na Olimpie

olimp_4W weekend 30.05-1.06.2014r. w Pustkowie Osiedlu biwakowało blisko 80 harcerek i harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego świętując siódme urodziny swojego środowiska. Tym razem, biwak urodzinowy odbywał się w klimacie starożytnej Grecji.
Jak na antyczną Grecję przystało, nie mogło obyć się bez igrzysk olimpijskich, w których współzawodniczyły drużyny harcerzy-olimpijczyków ubranych w stroje rodem z ateńskiej agory. Starożytni Grecy byli także ojcami teatru, dlatego też podczas biwaku nie zbrakło przedstawień teatralnych wystawionych przez młodych adeptów dramatu.
Harcerze odwiedzili też bogów z Olimpu podczas biegów potwierdzających ich wiedzę oraz umiejętności przed przyznaniem kolejnych stopni harcerskich. Młodzi ludzie mierzyli się z wyzwaniami m.in. ratownictwa, turystyki, zaradności życiowej, komunikacji w starożytnym klimacie. Druga część wizyty na Olimpie miała miejsce pod osłoną nocy, podczas gry fabularnej, gdy harcerze pomogli rozwiązać starożytnym bogom detektywistyczną zagadkę.
Na porządnych urodzinach nie może zabraknąć tortu. Tak było i tym razem – siódme urodziny 7 Szczepu Drużyn Dębickich harcerze świętowali zajadając się pysznymi wypiekami przygotowanymi przez phm. Małgorzatę Dybowską i pion. Magdalenę Marszałek.
Biwak jest tradycyjnie okazją do ważnych harcerskich wydarzeń. Swoją Obietnicę złożyły zuchy z 1 Gromady Zuchowej NS „Leśne Ludki”, a Przyrzeczenie Harcerskie złożyli harcerze z 1 DSH NS „Włóczykije”, 8 DDH „Improwizacja” oraz 10 DDH NS „Ślad”. Doszło także do zmiany na funkcji drużynowej 1 DSH NS „Włóczykije”. Po kilkunastu latach służby swą misję jako drużynowej zakończyła phm. Małgorzata Dybowska, a jej następczynią została sam. Marzena Żyła.
Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.