Previous
Next
Previous
Next

Franciszek Kuźma. Chudy jest jak wieczny student – trzy lata luzu, kredycik, jakiś rok roboty i kolejna kadencja mija.

Chudy 2
Józef Chudy, wójt gminy Czarna

Kiedy tak naprawdę uczą się studenci? W czasie sesji!  Dla mnie wójt gminy Czarna Józef Chudy jest takim klasycznym studentem tylko w dłuższej perspektywie czasowej – po wyborach trzy lata luzu i jakiś rok przed wyborami trochę roboty, kredycik na najpilniejsze potrzeby i kolejna kadencja mija – mówi Franciszek Kuźma. Jeśli wygra kolejne wybory jestem pewien, że nic się nie zmieni. Będą kolejne kredyty, marazm gospodarczy i samozadowolenie władzy. I dziesiątki młodych ludzi wyjeżdżających za pracą za granicę.
Kuźma nie zostawia suchej nitki na polityce gospodarczej Józefa Chudego.
Czy jest coś takiego jak polityka gospodarcza w gminie Czarna? Ja nie zauważyłem!- mówi Kuźma. Nie widzę nowych firm, nowych miejsc pracy. Gdyby w tej chwili przyszedł jakikolwiek inwestor mówiąc że chce uruchomić jakiś biznes w gminie Czarna na co mógłby się natknąć?  Nawet Chińczycy omijają szerokim łukiem naszą gminę i idą do Dębicy i do Rokosza. Tu nie ma klimatu do inwestycji. Nawet wójt gminy Dębica Stanisław Rokosz kiedyś powiedział, że Chudy jest antyinwestycyjny i antyrozwojowy. Nic dodać nic ująć.
Kuźma przekonany jest, że jeśli Chudy wygra kolejne wybory to nic nie zmieni się w gminie Czarna.
Pewien jestem, że jeśli Chudy wygra kolejne wybory w Czarnej nic się nie zmieni- dodaje Kuźma. Będą kolejne kredyty, utrzymywać się będzie gospodarczy marazm a władza będzie zadowolona. Tylko z gminy kolejne dziesiątki młodych ludzi wyjadą za pracą do Anglii, Niemiec czy Włoch.  A w pustych domach pozostaną samotni, starzejący się rodzice.  Ile jest już takich rodzin na terenie gminy?
 
 
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.