Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Happening w Pilźnie

pilznooooooHappening promujący modę na życie bez uzależnień odbył się w Domu Kultury w Pilźnie z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Pilźnie i wszystkich gimnazjów z terenu gminy Pilzno. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.
Gmina Pilzno w ogólnopolską akcję włączyła się po raz drugi. W łączności z kolegami z całej Polski uczniowie z naszej gminy przez 60 sekund wybijali wspólnie rytm „Wolnych serc” wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Różnorodny program artystyczny przedstawili uczniowie klas II a i II b ze Szkoły Podstawowej w Pilźnie oraz gimnazjów  z Machowej, Strzegocic i Pilzna. Uczniowie Zespołu Szkół w Zwierniku przygotowali konkurs „Jeden z dziesięciu” o tematyce profilaktyki uzależnień. Wśród dziesięciu uczestniczących w nich drużyn I miejsce wywalczył duet z Publicznego Gimnazjum w Łękach Górnych, tuż za nim uplasowali się gimnazjaliści z Lipin, a trzecią lokatę zdobyli uczniowie  gimnazjum w Łękach Dolnych. Nagrody w konkursie oraz nagrody dla szkół prezentujących część artystyczną  – sprzęt sportowy – ufundowała Ewa Gołębiowska Burmistrz Pilzna.
Obok uczniów w spotkaniu wzięli także udział pedagodzy i nauczyciele zatrudnieni w poszczególnych szkołach na terenie Gminy Pilzno oraz dyrektorzy Zespołów Szkół w Lipinach, Machowej, Strzegocicach, Słotowej, Zwierniku oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie. W jego ramach odbyła się także interaktywna prelekcja dotycząca uzależnień. Na pytania młodzieży odpowiadali: Barbara Duraj-Krajewska –psycholog oraz Artur Raś – policjant z Komisariatu Policji w Pilźnie.
Na szczeblu gminy program „Głosu profilaktyki” koordynowały: p. Krystyna Gądek – Dyrektor MZEASiP w Pilźnie, p. Aurelia Mącior – Przewodnicząca Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowychoraz p. Małgorzata Podraza – Inspektor Urzędu Miejskiego, które składają podziękowania dzieciom, młodzieży, dyrektorom szkół, pedagogom i nauczycielom zaangażowanym w akcję.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.