Previous
Next
Previous
Next

Bieg ku pamięci

0000000Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzostku 17 czerwca 2014r. wraz z dyrektorem szkoły, księdzem katechetą, nauczycielem historii i nauczycielami wychowania fizycznego z okazji 70-tej rocznicy Pacyfikacji Brzostku uczestniczyli w Biegu ku Pamięci Pomordowanych Mieszkańców.
O godzinie 900 przed budynkiem szkoły uformowała się kolumna uczniów niosących bukieciki kwiatów. Na czele kolumny stanął poczet sztandarowy. Część uczniów ubrana była w stroje sportowe, pozostali odświętnie.  Wszyscy  udali się na cmentarz parafialny pod pomnik i mogiły mieszkańców Brzostku zamordowanych w czasie pacyfikacji. Uroczystość rozpoczęła się Apelem Poległych ku pamięci: Augusta Czosnykowskiego, Jana Jurysia, Szczepana Niemca, Tadeusza Stanclika, Franciszka Szybowicza, Józefa Szybista, Stanisława Tokarza, Szymona Tułeckiego, Jana Tułeckiego, Heleny Winiarskiej, Karola Ziarno, Wojciecha Sadeckiego, Henryka Grzebieniowskiego, Józefa Kmiecika, Franciszka Forysia, Franciszka Grygla, Jana Staniszewskiego, Piotra Staniszewskiego, Jana Karasia. Hołd pomordowanym oddano minutą ciszy. Następnie ksiądz poprowadził modlitwę za tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Cześć Ich pamięci!
Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły przyniesione kwiaty i wszyscy w zadumie udali się w drogę powrotną do szkoły.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.