Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Sprawcy kradzieży i włamań zatrzymani

111111111111111Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Dębicy ustalili sprawców kradzieży i włamań, do których dochodziło na terenie miasta. W związku z tymi przestępstwami policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn.
Dębiccy policjanci prowadzili postępowanie w sprawie kradzieży przęseł oraz słupków ogrodzeniowych z terenu jednej ze szkół. Do przestępstwa doszło w listopadzie 2013 r. Szkody poniesione w wyniku kradzieży starostwo oszacowało na kwotę 770 zł.    Na podstawie zebranych materiałów funkcjonariusze ustalili sprawców opisanego czynu. Prowadzone przez policjantów działania doprowadziły do grupy mężczyzn, która odpowiada również za kilkanaście innych przestępstw o podobnym charakterze. W roku 2013 włamywali się oni do przyczepy kempingowej, jednorodzinnego domu, nowobudowanego budynku, kontenera socjalnego, budynków gospodarczych oraz samochodu. Łączna kwota strat i uszkodzeń mienia w związku z przestępczą działalnością grupy wyniosła około 24 tysięcy złotych. Przestępcami okazali się mieszkańcy Dębicy w wieku 25, 26, 33, 35 i 36 lat. Mężczyźni przyznali się do przedstawionych im zarzutów, złożyli obszerne wyjaśnienia i dobrowolnie poddali się karze. Czterech z nich otrzymało wyroki w zawieszeniu, natomiast 35-latek w związku z powrotem do przestępstwa w stanie recydywy najbliższe 30 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.
Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
źródło. Podkarpacka  Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.