Previous
Next
Previous
Next

Ukarana za zasmiecanie lasu

T2222222222222222222222o co prawda nie jest informacja z okolic Dębicy czy naszego powiatu, ale ku wiadomości i przestrodze warto się z nią zapoznać.
Wspólne działania brzeskich policjantów i Straży Leśnej doprowadziły do ustalenia i ukarania osoby, która w lesie w Woli Dębińskiej wyrzuciła śmieci. Ktoś mógłby zapytać – „po co o tym pisać?”. Choć kwestia zaśmiecania mogłaby dla niektórych wydawać się błahym problemem, to w istocie rzeczy tak nie jest. Potwierdzają to spotkania z mieszkańcami dla których zaśmiecanie naszych okolic jest uciążliwe.
Sytuacje takie nie należą do rzadkości. W lasach i miejscach odosobnionych nie raz widać pozostawione przez ludzi śmieci i odpady. Takie bezprawne działania, nie tylko zanieczyszczają środowisko, ale i szpecą nasze okolice. Wczorajsza (4.06) interwencja doskonale o tym świadczy. Policjanci zostali poinformowani przez pracowników Straży Leśnej o wysypanych w lesie odpadach. Mundurowi ustalili i dotarli do kobiety, która pozbyła się śmieci wyrzucając je w lesie. Za to wykroczenie została ukarana mandatem karnym przez pracowników Straży Leśnej. Zobowiązano ją również do usunięcia odpadów w terminie do 7 dni. Zgodnie z art. 162. § 1. Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las, podlega karze grzywny albo karze nagany. Miejmy nadzieję, że będzie to dla tej kobiety i innych przestrogą. Dbanie o czystość naszego środowiska jest naszą wspólną sprawą. Jeżeli każdy pozbywałby się w taki sposób odpadów, to z biegiem czasu „utonęlibyśmy” we własnych śmieciach. Zadbajmy o czystość wokół nas.
 

Podziel się z innymi

Shares

Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.