Previous
Next
Previous
Next

Wolicki rozdaje wyprawki dla pierwszoklasistów. Mimo wyroku.

IMG_4445Dziś w Domu Kultury Firmy Oponiarskiej kilkuset przedszkolaków otrzymało szkolne wyprawki. W ich skład wchodzi plecak, kubeczek i kilka drobiazgów zapewniających bezpieczeństwo na drodze.  Rozdawał je między inny burmistrz Paweł Wolicki, który kilka tygodni temu został skazany za podobną działalność tyle że w odniesieniu do noworodków.
Wolicki kilka tygodni temu został skazany za rozdawanie wyprawek niemowlęcych i tych do tej pory nie otrzymują  młodzi  rodzice.
A szkoda – mówi Wolicki. Bo wiem jak bardzo jest potrzebna pomoc rodzinom, gdy rodzą się małe dzieci. Jednak zdaniem Sądu rozdawanie wyprawek dla noworodków jest przestępstwem, a dla pierwszoklasistów już nie.  Dlatego dzieciom, które idą do klasy pierwszej dajemy wyprawki, który ułatwią im start w szkole podstawowej.  Otrzymuje je każde dziecko w mieście. Noworodki niestety nie mogą skorzystać z tego typu wsparcia.
Jak mówi Wolicki we wniosku do prokuratury, który podpisała grupa radnych w 2010 roku zarzucono mu, że nielegalne były nie tylko wyprawki niemowlęce, ale również te dla pierwszoklasistów, place zabaw oraz Dom Seniora.
W ciągu tych czterech lat oczyszczałem się z  poszczególnych zarzutów – tłumaczy Wolicki. Okazało się, że niezgodne z prawem były wyprawki dla niemowląt, budowa placu zabaw który nigdy nie powstał i kilka innych rzeczy. Wyprawki dla pierwszoklasistów są legalne, dlatego je rozdajemy.
W Dębicy łącznie otrzyma je 660 dzieci, które od września pójdą do pierwszej klasy. Dziś w Domu Kultury Firmy Oponiarskiej dzieci z  wszystkich dębickich przedszkoli otrzymały piękne plecaczki z niezbędnymi dla młodego ucznia przedmiotami. Rzeczy te  zostały ufundowane ze środków budżetu miasta. W każdym z nich Do każdego znalazły się również  elementy zapewniające bezpieczeństwo na drodze – kamizelki i trójkąty odblaskowe itp., które ufundowała Firma Oponiarska.
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.