5 milionów złotych dla organizacji pozarządowych

foto7Ponad 5 milionów złotych przeznaczył w tej kadencji samorząd miejski Dębicy na wspieranie działalności organizacji pozarządowych działających na terenie miasta. W gronie podmiotów które skorzystały z dotacji z miejskiego budżetu znajdują się zarówno małe stowarzyszenia, jak i większe podmioty. Ogółem ze wsparcia finansowego skorzystało 59 różnych organizacji pozarządowych.
Wsparcie miasta dla działalności organizacji pozarządowych odbywa się w kilku sektorach. Fundusze przekazywane są na organizację wypoczynku dzieci i młodzieży, upowszechnianie i wspieranie kultury czy działania mające na celu przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym. Wspierana przez miasto jest także działalność mająca na celu pomoc społeczną, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, bądź taka, której celem jest wyrównywanie szans tych rodzin. Znaczące wsparcie otrzymują także organizacje które zajmują się propagowaniem sztuki, kultury, ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
Fundusze na swoją działalność otrzymało kilkanaście uczniowskich klubów sportowych działających na terenie miasta, najczęściej przy szkołach podstawowych i gimnazjach. Władze miejskie wsparły także działalność takich organizacji jak Akademia Karate Tradycyjnego, Dębicki Klub Kyokushin Karate, Dębickie Bractwo Kulkowe, Klub Biegacza Maratończyk czy Dziecięca Akademia Piłkarska. Fundusze na działalność trafiły także m.in. do Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Młodych Talentów, Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Podkarpacka, Hufiec w Dębicy oraz do Ochotniczej Straży Pożarnej Dębica – Kędzierz.
Miasto przekazało także fundusze na organizację wypoczynku dzieci i młodzieży organizowanego przez dębickie parafie : Św. Jadwigi, Miłosierdzia Bożego, Świętego Krzyża, Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Matki Bożej Anielskiej.
Bez pomocy finansowej ze strony władz miejskich działalność większości z tych organizacji byłaby znacznie ograniczona.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.