Previous
Next
Previous
Next

Harcerskie lato nad Jeziorem Żywieckim

oboz_7_2Ponad czterdzieści harcerek i harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego przeżyło swoją wakacyjną przygodę nad Jeziorem Żywieckim. Od 14 do 23 lipca dzieci i młodzież obozowali pod namiotami na terenie bazy Hufca ZHP Katowice w Zarzeczu.
Dzięki słonecznej pogodzie, która sprzyjała niemal przez cały czas trwania obozu, harcerze skorzystali z wielu atrakcji. Jedną z nich była wizyta w Dinolandii, gdzie nie tylko podziwiali dinozaury, ale też próbowali swych sił na ściance wspinaczkowej oraz przyjęli dużą dawkę adrenaliny podczas zjazdu na linach, tzw. „tyrolką”. Wędrówka po Beskidzie była obowiązkowym punktem obozowego programu. Nie zabrakło także ognisk, kąpieli w jeziorze, rejsu żaglówką i wielu innych.
Tematyka obozu krążyła wokół cyrku, więc harcerze brali udział w warsztatach kuglarskich, a także rozwiązywali tajemnice pewnego cyrku podczas gry detektywistyczno-fabularnej. Owocna okazała się współpraca z obozującymi w tym samym miejscu harcerzami z Nysy, dzięki czemu nocne warty obfitowały w podchody między obozami.
Przez cały obóz poszczególne zastępy współzawodniczyły między sobą w różnych obszarach: aktywności podczas zajęć, rozgrywek sportowych, pełnienia służby wartowniczej i kuchennej oraz utrzymywania porządku w swym namiocie. Pod koniec obozu wyłoniono grupy, które spisały się najlepiej. W gronie harcerzy starszych (uczniowie gimnazjów) zwyciężył zastęp 12 DDSH „Groń” i 55 DDSH „Gawra” w składzie: Zuzanna Brodawka, Aleksandra Jędrzejczyk, Katarzyna Krzyżak, Julia Mierzwa, Aleksandra Rękawek i Anna Szyszka, natomiast wśród zastępów harcerskich (klasy 4-6 szkoły podstawowej) najlepszy okazał się zastęp 10 DDH „Ślad” i 19 DDH „Watra”: Agnieszka Borek, Zuzanna Depa, Katarzyna Kośniowska, Patrycja Piguła i Zuzanna Turek.
– Uśmiechy na twarzach harcerzy przeżywających kolejną harcerską przygodę są najwspanialszą nagrodą za wysiłek włożony w przygotowanie i przeprowadzenie obozu. – mówi hm. Mateusz Cebula, komendant Hufca ZHP Dębica – Chcę podziękować kadrze: pwd. Bartoszowi Krzemieniowi, pwd. Filipowi Krzyżakowi, sam. Magdalenie Marszałek, phm. Kamilli Rachwał, HO Gabrieli Wójcik i sam. Marzenie Żyle, która pod kierunkiem komendantki obozu pwd. Anny Sieprawskiej dała z siebie wiele, aby te obozowe dni były bezpieczne i pełne przygód.
Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży. Wsparcia finansowego udzieliła także firma IBM Polska Sp. z o.o. poprzez przyznany grant.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.