Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jeden z dębickich policjantów odpowie za złamanie tajemnicy słuzbowej i przyjęcie łapówki – materiał RDN Małopolska

111111111111111Dębicki policjant odpowie przed sądem za ujawnianie tajemnicy służbowej, utrudnianie postępowań, przyjmowanie łapówek i posiadanie narkotyków. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała do Sądu Rejonowego w Dębicy akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszowi. 
Mężczyzna miał od stycznia 2010 r. do maja 2013 ujawniać informację, które były objęte tajemnicą służbową. Informacje te pozwoliły osobom poszukiwanym ustrzec się przed zatrzymaniem. W dwóch przypadkach oskarżony policjant przyjął w zamian za ich udzielnie 1500 zł.
Ostatni zarzut wobec policjanta to posiadanie amfetaminy. Oskarżony nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył stosowne wyjaśnienia. Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5000 zł, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu oraz zabezpieczenie majątkowe.
Policjantowi grozi do 10 lat więzienia.
Całość materiału można znaleźć tutaj
http://www.rdn.pl/rdn/index.php/wiadomosci/debica/6166-jeden-z-debickich-policjantow-odpowie-za-zlamanie-tajemnicy-sluzbowej-i-przyjecie-lapowki

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.