Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Frywolitka i warsztaty szycia maskotek na sierpniowym Jarmarku dębickim

UM9 sierpnia na dębickim Rynku, odbędzie się kolejna edycja Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembickiej Giełdy Staroci” w Dębicy. Już po raz trzeci w ramach organizowanego Jarmarku zorganizowane zostaną warsztaty rękodzieła artystycznego. Tym razem zaprosiliśmy do udziału: Magdalenę Bodnarowską, która poprowadzi warsztaty frywolitki oraz Agatę Korzeniowską, która pokaże jak uszyć szmacianą maskotkę.
Obie z zaproszonych osób to pasjonatki rękodzieła artystycznego, które mają talent i wyobraźnię tworzenia pięknych i oryginalnych przedmiotów wykorzystując do tego proste materiały codziennego użytku – mówi Jerzy Gągała zastępca burmistrza miasta Dębicy.
Warsztaty frywolitki : poprowadzi Magdalena Bodnarowska, doświadczona instruktorka rękodzieła, specjalizuje się w dziedzinie koronki frywolitkowej i szydełkowej, dodatkowo haftuje w technikach: haft płaski, cieniowany, krzyżykowy oraz sutasz. Prace pani Magdaleny można podziwiać na www.magbod.blox.pl oraz www.magbod.netgaleria.pl, są one również do kupienia w jej sklepie Las Rąk www.lrlr.pl
Frywolitka to koronka właściwa, której nazwa pochodzi od łacińskiego „fryvolus” co oznacza: kruchy, delikatny, nietrwały. Ale to złudzenie gdyż jest to koronka składająca się z pętelek i słupków a to w połączeniu z mocną nicią daje wytrzymałą choć z pozoru delikatną w strukturze – frywolitkę. Koronka frywolitkowa, według wielu uznana jest za najpiękniejszą a zarazem najtrudniejszą z koronek.  Podstawy tej trudnej techniki krok po kroku przekaże nam pani Magdalena Bodnarowska, która z pasją praktykuje tę technikę koronkarstwa już kilka lat.
Warsztaty szycia maskotek: poprowadzi Agata Korzeniowska, instruktorka rękodzieła, specjalizująca się w szyciu szmacianych przytulanek i maskotek, które tworzy pod marką Opatulaje by ART.E.LAB. Można je obejrzeć na facebook.com/pages/Opatulaje.
Warsztaty szycia maskotek organizowane są z myślą o osobach chcących rozwijać krawieckie zainteresowania oraz zdobywać nowe umiejętności, wymieniać się doświadczeniami z innymi amatorami szycia. Każdy z uczestników pod czujnym okiem prowadzącej będzie mógł zaprojektować i uszyć wymyślonego opatulaja, maskotkę czy też przytulankę.
Dodatkowe informacje:
– warsztaty odbędą się na dębickim Rynku – muszla koncertowa, w sobotę 09.08.2014r. potrwają od godz. 9.00 -12.00, szczegółowe informacji: pod nr tel. 14 683 81 04, jerzy.gagala@umdebica.pl
– o liczbie uczestników warsztatów decydują bezpośrednio osoby prowadzące warsztaty,
– sam udział w warsztatach jest bezpłatny a stworzony pod okiem prowadzącego przedmiot uczestnik będzie mógł zatrzymać ponosząc jedynie koszt wykorzystanego materiału.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.