Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kinga – Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „ Losy Polaków na Syberii”

DSCN8190Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że uczennica kl II b, Kinga Jasińska została pierwszą Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „ LosyPolaków na Syberii”. Małopolski Kurator Oświaty napisał: „celem konkursu było utrwalenie pamięci o Sybirakach oraz zainteresowanie uczniów tragicznym w dziejach ludzkości problemem przymusowych przesiedleń różnych narodów ze szczególnym uwzględnieniem dziejów polskich zesłańców na Syberię w czasie i po II wojnie światowej. Doświadczenie Sybiru jest obecne w naszej świadomości dzięki świadectwu tych, którzy przeżyli gehennę sowieckich łagrów i deportacji oraz indywidualnej pamięci rodzin o zesłanych”. Praca Kingi wpisuje się w tę pamięć tym bardziej, że podmiotem lirycznym w konkursowym wierszu uczyniła swojego Dziadzia i Jego tragiczne przeżycia podczas pobytu w dalekiej Syberii.

Organizatorem konkursu byli: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń, VI Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie, Związkiem Sybiraków- Oddział w Krakowie i Oddziałowym Biurem Edukacji Publicznej IPN w Krakowie.
Prezentacja wyróżnionych prac ma nastąpić podczas IV Kongresu Polskich Towarzystw Naukowych na Obczyźnie organizowanym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
Kindze gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.