Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Regionalna Izba Obrachunkowa o nieprawidłowościach w gminie Czarna – raport z 2008 roku

rio„Na podstawie art. 1, ust. 1 ustawy z dnia 7 października 1992 r. o regionalnych izbach obrachunkowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2001 r. Nr 55, poz. 577 z późn. zm.),
Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie w dniach od 18 lutego 2008 r. do 25  kwietnia 2008 r. przeprowadziła kompleksową kontrolę gospodarki finansowej Gminy w
Czarnej, pow. dębicki. Wyniki kontroli zawarte zostały w protokole kontroli podpisanym  w dniu 28 kwietnia 2008 roku.  Przeprowadzona kontrola wykazała szereg nieprawidłowości, w zakresie: funkcjonowania kontroli wewnętrznej, sprawozdawczości, realizacji dochodów podatkowych gminy, wydatków i zamówień publicznych, oraz gospodarowania mieniem komunalnym. Do  przyczyn powstania tych nieprawidłowości zaliczyć należy niestosowanie i nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów prawa, jak również przypadki zaniedbania obowiązków służbowych przez pracowników Urzędu” – tak rozpoczyna się protokół pokontrolny sporządzony przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Rzeszowie. Powstał on co prawda w 2008 roku, ale od tamtego czasu niewiele w gminie się zmieniło, jeśli chodzi o osoby sprawujące władzę.  Znajduje się w nim cała litania nieprawidłowości za które odpowiedzialni są poszczególni urzędnicy w Gminie Czarna. Ciekawa lektura, polecamy.
Dokument można znaleźć pod tym linkiem
http://bip.rzeszow.rio.gov.pl/files/2011/2008-czarna_deb_k12.pdf

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.