Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Wakacje w mieście

IMG_4921Warsztaty artystyczne, półkolonie, zajęcia taneczne i plastyczne oraz wycieczki to tylko niektóre atrakcje z jakich podczas tegorocznych wakacji mogą skorzystać dzieci w Dębicy. Zajęcia dla dzieci i młodzieży organizuje Miejski Ośrodek Kultury, szkoły podstawowe i gimnazja na terenie Dębicy oraz stowarzyszenia, świetlice, kluby i parafie, które na ten cel otrzymały fundusze z budżetu miasta Dębicy.
Wakacyjne warsztaty adresowane do uczniów szkół podstawowych zorganizuje w dniach 14-18 lipca oraz 21-25 lipca w DK Śnieżka Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. W ramach zajęć w DK Śnieżka odbywać się będą zajęcia artystyczne, taneczne i ruchowe, gry i zabawy, seanse kinowe i wycieczki. Zajęcia odbywały będą się codziennie od 9.00 – 14.00.
„W programie warsztatów wakacyjnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury zaplanowane zostały m.in. wycieczki do Karpackiej Troi, do skansenu w Kolbuszowej lub Sanoku oraz do parku linowego w Chotowej” – mówi Elżbieta Kęsik, dyrektor MOK w Debicy. W zajęciach będzie mogło uczestniczyć ogółem 35 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Koszt udziału w tych zajęciach to 100 zł od osoby. Zapisy i więcej informacji: DK Śnieżka, ul. Bojanowskiego 18, tel. 14 670 31 67, e-mail: dksniezka@poczta.onet.pl.
Zajęcia wakacyjne pod hasłem Wakacje ze sztuką zaplanowano także w Galerii Sztuki MOK przy ul. Akademickiej. Zajęcia plastyczne będą się tutaj odbywały w terminie od 21 do 31 lipca. W poniedziałki i środy dla dzieci ze szkół podstawowych (kl. I – VI) od 10.00 – 12.00, we wtorki i czwartki dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich  od 10.00 – 12.00. Koszt za jedne zajęcia 5 zł. tj. za dwa tygodnie 20 zł. Zapisy osobiście w Galerii Sztuki MOK, ul. Akademicka 8 lub tel.14 670 23 51, e-mail: galerimok@op.pl
Półkolonie organizują także dębickie szkoły miejskie. W Miejskim Gimnazjum nr 2 z takiej formy wakacyjnego wypoczynku skorzysta aż 140 dzieci. Nieco mniej bo 90 dzieci będzie uczęszczało na zajęcia w Szkole Podstawowej nr 9. Półkolonie w lipcu organizują także SP 10, SP 11, SP 12 i Zespół Szkół nr 1. Ogółem z zajęć na półkoloniach organizowanych w dębickich szkołach skorzysta blisko 470 dzieci. Na organizację półkolonii miasto w tym roku przeznaczyło 13.000 zł. „Dodatkowo ponad 5 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na wydatki rzeczowe dla dzieci takie jak sfinansowanie wyjścia na basen, do kina czy na wystawę” – mówi Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu oświaty w Dębicy.
Znaczne kwoty w tym roku zostały także przekazane z budżetu miasta na organizację letniego wypoczynku dzieci przez różnego rodzaju stowarzyszenia, kluby i parafie działające w Dębicy.
„Co roku wspieramy finansowo z budżetu miasta organizację letniego wypoczynku dzieci który jest organizowany przez dębickie stowarzyszenia, organizacje społeczne oraz parafie. W tym roku na ten cel przeznaczyliśmy ponad 140 tysięcy złotych” – mówi burmistrz Dębicy Paweł Wolicki.
Na organizację letniego wypoczynku dzieci w tym roku fundusze od miasta otrzymały m.in. Stowarzyszenie im. E. Bojanowskiego „Dobroć”, Parafie : Świętej Jadwigi, Serca Pana Jezusa, Miłosierdzia Bożego, Ochotnicza Straż Pożarna Dębica – Kędzierz, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Dębicy, UKS „Tim”, Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiego Gimnazjum nr 1 „Jedynka”, Dębickie Stowarzyszenie Muzyczno-Śpiewacze, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Młodych Talentów, Stowarzyszenie „Dziesiątka”, Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, Związek Harcerstwa Polskiego Horągiew Podkarpacka Hufiec Dębica, Stowarzyszenie Osób Autystycznych „Ukryty Dar”, Podkarpacki oddział okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Oddział Rejonowy w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.