Previous
Next
Previous
Next

Policja apeluje – uwaga na oszustów!

Policjanci co jakiś czas informowani o domokrążcach oferujących różnorodne towary po atrakcyjnych cenach lub o fałszywych kominiarzach, hydraulikach, duchownych zbierających dowolne kwoty pieniężne na przedstawiony cel. Policjanci apelują o ostrożność w stosunku do osób pukających do naszych drzwi. 
Policjanci apelują do mieszkańców zachowanie ostrożności i rozwagi w kontaktach z osobami oferującymi odpłatną pomoc, oferujących różne usługi, sprzedających towary po wyjątkowo atrakcyjnych cenach oraz fałszywymi kominiarzami, hydraulikami, duchownymi.
Nie wpuszczajmy na swoje posesje, do mieszkań nieznanych osób, co do których nie mamy pewności z czyjego polecenia działają. Powiedzmy też o takich praktykach znajomym, którzy mieszkają w pobliżu. Gdy do naszych drzwi puka osoba nam nieznana i próbuje od nas pozyskać jakąkolwiek kwotę pieniędzy, bądźmy czujni. Poprośmy o legitymację służbową, a w razie podejrzeń, zgłaszajmy takie sytuacje na numer alarmowy Policji.
W ostatni piątek dyżurny Policji odebrał zgłoszenie od mieszkańca Mielca o fałszywym kominiarzu. Funkcjonariusze, którzy po kilku minutach pojawili się na miejscu zgłoszenia, zastali dwóch kominiarzy, mężczyźni zostali wylegitymowani, posiadali wszystkie uprawnienia działając na zlecenie firmy, w której są zatrudnieni.
W przypadku wizyty osób wzbudzających nasz niepokój należy sprawdzić wiarygodność tej osoby poprzez sprawdzenie dokumentu tożsamości, zaświadczeń, czy identyfikatorów, żeby zweryfikować dane pracownika, czy instytucję, którą rzekomo reprezentuje. Jeśli mimo to mamy wątpliwości co do szczerych zamiarów osoby prosimy o kontakt z Policją dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.