Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Marta Pyzińska. Kończą się wakacje. Nie zauważyłam podczas nich na terenie szkół w gminie Czarna żadnych zajęć dla dzieci.

pyzinskaMieszkam w Grabinach i wiem jak wiele dzieci w naszej gminie spędziło te wakacje w domu. Nie zauważyłam w Grabinach czy innych miejscowościach żadnych zajęć dla nich zorganizowanych specjalnie dla nich. A w okolicznych gminach były półkolonie, wyjazdy – mówi Marta Pyzińska.
Mamy piękne szkoły w gminie, basen w Czarnej i czy coś tam się działo podczas tych wakacji- pyta Pyzińska. W okolicznych gminach jak chociażby Pilzno, Jodłowa czy gmina Dębica były organizowane półkolonie, wycieczki itp. A u nas? Czy nasze dzieci są gorsze?
Jeden z najlepszych programów letnich zajęć dla dzieci miała w tym roku gmina Dębica. W lipcu praktycznie w każdej miejscowości zorganizowane były zajęcia dla dzieci, które chętnie z nich korzystały. Podobne zajęcia były w gminie Pilzno i samym mieście Dębica. W Czarnej większość dzieci została podczas tych wakacji w domach.
W gminie Czarna jest bardzo wiele osób ubogich, których nie stać na opłacenie wakacyjnego wyjazdu dzieci. I to one w zdecydowanej większości spędziły wakacje w domach. Podobna sytuacja była podczas ferii zimowych w tym roku. Tylko w naszej gminie praktycznie nie było zajęć dla dzieci, poza małymi wyjątkami gdzie dzięki inicjatywie nauczycieli coś się działo. Podobnie jak podczas minionych wakacji i wcześniejszych ferii szkoły były zamknięte na przysłowiowe cztery spusty – ubolewa Pyzińska.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.