Previous
Next
Previous
Next

Rozpoczęcie roku szkolnego w dębickich szkołach miejskich.

IMG_15081 września w dębickich szkołach miejskich nowy rok szkolny rozpoczęło ponad 4 500 uczniów. W tym gronie znalazło się 619 uczniów klas pierwszych wśród których jest 178 dzieci sześcioletnich.
W porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła o 173 dzieci liczba uczniów uczęszczających do dębickich podstawówek. „ Daje się zauważyć wzrost liczby dzieci zwłaszcza w klasach pierwszych. W tym roku w wielu szkołach utworzonych zostało zdecydowanie więcej oddziałów klas I niż w latach ubiegłych” – mówi Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy.
Takim przykładem może być Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy, w której w tym roku utworzono aż cztery oddziały klas pierwszych. Ogółem w „Trójce” w tym roku edukację rozpocznie 93 dzieci. Dwa i trzy lata wcześniej ogólna ilość dzieci w kasach I niejednokrotnie nie przekraczała 50 dzieci, dlatego powstawały tylko dwa lub trzy oddziały tych klas.
W tym roku do klas pierwszych zostały zapisane także dzieci sześcioletnie. Jest ich 178 na 437 wszystkich sześciolatków uprawnionych do podjęcia nauki. W klasach „0” naukę rozpoczęło w tym roku 210 uczniów.
„W tym roku szkolnym uczniowie klas I otrzymają darmowe podręczniki: elementarz, podręcznik do języka obcego oraz materiały edukacyjne. W najbliższych dniach wszyscy uczniowie klas I odbiorą darmowe podręczniki w swoich szkołach” – dodaje Ireneusz Kozak.
Nieznacznie wzrosła także liczba uczniów w dębickich gimnazjach. W ubiegłym roku było ich 1372 gimnazjalistów, w bieżącym jest ich 1417.
Kształceniem dzieci i młodzieży w dębickich placówkach oświatowych zajmować będzie się w bieżącym roku szkolnym ponad 600 nauczycieli.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.