Previous
Next
Previous
Next

Półkolonia w Zwierniku

zwiernikBlisko dwa tygodnie trwała półkolonia w Zespole Szkół w Zwierniku współfinansowana przez Związek Młodzieży Wiejskiej oraz Gminę Pilzno. Była okazja nie tylko do wypoczynku, ale także do poszerzenia wiedzy. W podsumowaniu półkolonii uczestniczyła Ewa Gołębiowska, Burmistrz Pilzna, która nie przyszła z pustymi rękami.
Kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci mogła korzystać z licznych atrakcji. Prowadzący półkolonię Lucyna Micek, Leokadia Kozioł, Helena Laska oraz Jacek Studziński zadbali, by program był różnorodny. Obok zajęć odbywających się na miejscu (konkursy, gry i zabawy) znalazły się w nim także wyjazdy rekreacyjno-sportowe na baseny w Tarnowie oraz do ośrodka w Chotowej, a także wycieczki do Ciężkowic, Pustkowa, Dębicy, Pilzna czy Głobikowej. Było okazja, by obejrzeć zbiory w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach i przejść przez rezerwat „Skamieniałe miasto”. W Pustkowie uczestnicy półkolonii poznali prawdę o obozach pracy z okresu II wojny światowej, a w Pilźnie dowiedzieli się jak powstaje… lalka. Odwiedzili także Głobikową z wieżą widokową i replikami dinozaurów, a w Muzeum Regionalnym w Dębicy można było obejrzeć ekspozycję sprzętu wojskowego. Nie brakowało także okazji, by zagrać w piłkę nożną lub siatkówkę i wypocząć na plaży w Chotowej.
Na koniec zorganizowano „Piknik Rodzinny”, podczas którego zaprezentowano prace plastyczne, skecze, piosenki i wiersze o tematyce kolonijnej. Była także prezentacja multimedialna o wydarzeniach kolonijnych. W roli gościa specjalnego wystąpiła Ewa Gołębiowska, Burmistrz Pilzna, która dla uczestników półkolonii miała wyprawki ufundowane przez ZMW.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.