Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Obrady Dziecięcej Rady Miejskiej w Dębicy

Dziecięca Rada Miejska (13)13 sierpnia w sali sesyjnej dębickiego magistratu obradowała Dziecięca Rada Miejska. Ponad 40 osobowa młodzieżowa Rada przez ponad godzinę podejmowała uchwały i zgłaszała wnioski dotyczące funkcjonowania miasta. W obradach młodych dębiczan uczestniczyli burmistrz miasta Paweł Wolicki, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Leski, radna Joanna Ożóg oraz wychowawcy z Osiedlowego Klubu Kultury Emka.
Jedną z pierwszych uchwał podjętych przez młodych dębiczan była uchwała dotycząca zakończenia konfliktu na Ukrainie. „To bardzo wzruszające, że jedna z pierwszych uchwał jaką podjęła Dziecięca Rada Miejska jest uchwała dotycząca zakończenia wojny na Ukrainie. Dzieci zaakcentowały, że chciałyby, aby w kraju naszego sąsiada zapanował pokój i dzieci mogły spokojnie we wrześniu pójść do szkoły” – mówił podczas obrad burmistrz Paweł Wolicki. Burmistrz zapowiedział także, że już 18 sierpnia do Dębicy na zaproszenie władz miejskich przyjeżdża na wakacje 30 osobowa grupa dzieci z Ukrainy. „Będziemy chcieli sprawić, aby chociaż na tych kilkanaście dni kiedy dzieci będą przebywać w Dębicy oderwały się one od trosk i niepokoju związanego z sytuacją na Ukrainie” – dodaje burmistrz Wolicki. Zorganizowaniem atrakcji dla gości i pokazaniem im Dębicy mają zająć się m.in. wychowawcy z Osiedlowego Klubu Kultury „Emka”.
Podczas trwających ponad godzinę obrad Dziecięcej Rady Miejskiej jej uczestnicy składali wnioski dotyczące m.in. budowy kolejnych placów zabaw oraz wydłużenia wakacji do 3 miesięcy. Jak nadmienił burmistrz Wolicki ten ostatni wniosek dotyczący wydłużenia wakacji niestety nie spotkałby się z aprobatą władz w Rzeszowie.
Na zakończenie pobytu w dębickim magistracie wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki od burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej. Joanna Ożóg w imieniu wszystkich dzieci podziękowała burmistrzowi za fundusze przekazane dla Osiedlowego Klubu Emka na organizację letniego wypoczynku dzieci. „Bez przychylności i wsparcia finansowego władz miasta nie byłoby możliwe zorganizowanie wakacyjnych turnusów dla ponad 140 dzieci , które w tym roku uczestniczyły w naszych wakacyjnych zajęciach i wycieczkach” – powiedziała na zakończenie spotkania radna Joanna Ożóg. Kolejne obrady Dziecięcej Rady Miejskiej już za rok.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.